, Alek

Szklarska Poręba

2010-09-08 - 2010-09-11
2010-09-08 20:32:05
Avatar użytkownika
Alek Krajtroter 2881 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szklarska Poręba

Będąc w Szklarskiej Porębie koniecznie trzeba odwiedzic wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach . Mozna do niego dojsc czerwonym szlakiem.Gdy dojdziemy na miejsce na niektorych czeka nie mała atrakcja. Przed wejściem należy założyć kask ,który jest wydawany przy zakupie biletu do Karkonoskiego Parku Narodowego. Schodząc do wodospadu musimy sie pilnować ponieważ sa strome i śliskie schody. Kiedy dojdziemy zwróćmy uwage na to, że znajdujemy sie w 25 metrowym wąwozie. Widoki są przepiękne.Nie możemy również zapomnieć o miejscowej górze Szrenica ( 1362 m. n.p.m.). Dostać się na nią można wjeżdżając kolejką krzesełkową - po mniej więcej 10 min przesiadamy sie na następna kolejke i wjeżdzamy już bezpośrednio na szczyt - lub wejść czerwonym szlakiem. Na szczycie znajduje sie schronisko górskie "Szrenica" obok, którego są grupy skalne nazwane "Końskie Łby", "Trzy Świnki" oraz "Szronowiec". Widoki panoramy przy sprzyjającej pogodzie są obłędne. Aby dostać sie ponownie do centrum miasta, można oczywiście zjechać wyciągiem, lecz ja polecam zejście szlakiem zółtym, który prowadzi obok "Trzech Świnek" przez "Mokrą Ścieżke"( bardzo urokliwą, ponieważ dookoła szlaku płyna strumyczki - jedne mniejsze drugie większe - co sprawia, że możemy naprawde zjednać się z naturą ) i dojść do schroniska "Pod Łabskim Szczytem". Z tamtąd prowadzi najpierw zielony a poźniej żółty szlak. Mijamy po drodze bloki skalne różnej wielkości, wodospady. Idziemy przez las następnie przez polane i dochodzimy do rozdroża. Możemy udac sie nadal zielonym szlakiem do drugiej stacji wyciagu i zjechać lub iść szlakiem żółtym. Jest on może troche męczący, lecz na pewno nie zabraknie wrażeń, ponieważ schodzi sie tak jakby strumykiem. Idzie sie po kamieniach a pomiędzy nimi przepływają stróżki wody. Po około 3 godzinach schodzenia jesteśmy w Szklarskiej Porębie.

Wyjeżdżając ze Szklarskiej Poręby udając się w strone Karpacza przejeżdżamy obok zjazdu prowadzącego do Wodospadu Szklarki.Znajduję sie on w Wąwozie Szklarki i ma 13 metrów wysokości.Obok wodospadu jest Schronisko "Kochanówka".

Wodospad Kamieńczyka Wodospad Kamieńczyka Schronisko Kamieńczyk Szrenica Końskie Łby Trzy Świnki Trzy Świnki Szrenica Schronisko \ Szlak do Wodospadu Szklarki Wodospad Szklarki Szklarska Poręba
Avatar użytkownika
Alek Krajtroter 2881 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021