Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Cmentarz Orląt Lwowskich, Arkadiusz Musielak

Lwów

2010-09-07
2010-09-07 08:47:30
Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów
Wycieczka z Polańczyka do Lwowa
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Lwów

Będąc w Bieszczadach postanowiliśmy wybrać się do Lwowa. W tym celu skorzystaliśmy z biura turystycznego (jednego z wielu organizujacych wycieczki) z Leska. Autokar zabrał nas z Polańczyka i po przekroczeniu granicy w Krościenku kierowaliśmy się prosto do Lwowa. O samym mieście nie będe opisywał, gdyż z całą pewnością dokładniejsze informacje znajdują się w przewodnikach i Internecie. W trakcie tej wycieczki (jedniodniowej) zwiedziliśmy podstawowe zabytki Lwowa, jednocześnie poznając jego historię od oprowadzającego nas przewodnika. Samo miasto zrobiło na nas duże wrażenie i z całą pewnością tam wrócimy w przyszłości.Koszt jedniodniowej wycieczki to 90 zł osoba dorosła i 80 zł dzieci. W koszt wliczony jest przejazd, opłaty graniczne oraz opieka pilota i przewodnika wycieczki.

Fontanna
Fontanna

Jedynym problemem jest samo przekroczenie granicy, na której staliśmy po 2 godziny w każdą stronę. Tam człowiek czuł się jak przemytnik a nie turysta.

Kaplica Cmentarz Orląt Lwowskich To my w kawiarence na rynku To my Cmentarz Orląt Lwowskich Widok z wieży Ratusza Pomnik Cmentarz Łyczakowski Widok z wieży Ratusza Opera Lwowska Cmentarz Łyczakowski- żołnierzy ukraińskich Widok z wieży Ratusza Opera Lwowska Cmentarz Łyczakowski Widok z wieży Ratusza Cmentarz Łyczakowski Widok z wieży Ratusza Wnętrze Opery Lwowskiej Cmentarz Łyczakowski Widok z wieży Ratusza Wnętrze Opery Lwowskiej Cmentarz Łyczakowski Widok z wieży Ratusza Cmentarz Łyczakowski Na rynku Lwowska ulica Fontanna na rynku Pchli targ Lwów Okolice rynku Grób Gabrieli Zapolskiej Rynek Grób Marii Konopnickiej Uliczka odchodząca z rynku Ratusz Cmentarz Orląt Lwowskich Cmentarz Orląt Lwowskich Fontanna Kaplica
Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
KYRONIS Janek Wędrowiec 276 kilometrów
2012-04-03 09:23:00

witaj Arek . lza splynela z  moich oczu jak zabaczylem  te zdjecia z Lwowa.  Miasto ladne ,troche zaniedbane  , ale Cmentarz Orlat , i naszych wiesczy narodowych robi  ogromne wrazenie  na kazdym.  pozdrawiam  Janek 

Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów
2011-11-26 18:52:58

Dobrze Danusiu że dorzuciłaś Dworzec gdyż obok niego tylko przejeżdżaliśmy, więc nie mam fotek. Przy samym Pomniku Mickiewicza też nie byłem gdyż akurat układali wokół niego kostkę brukową. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2011-11-25 19:57:39

Dziękuję Mokunko!

Lwów wspominam z sentymentem, choć na zwiedzanie było mało czasu i przypominało to bardziej maraton niż oglądanie tego pięknego miasta. Muszę tam kiedyś znów pojechać. Zdjęć nie podpisałam, ale doskonale je odczytałaś. Pozdrawiam cieplutko :-)

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2011-11-25 19:47:18

Sliczne foty Lwowa Danusiu!.Pomnik Mickiewicza, dworzec oraz Cmentarz Orląt.Jesli sie myle, to sork; we Lwowie bylam przed laty.pozdrawiam:)

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2011-11-25 18:54:51

Poniżej parę zdjęć z mojej "lwowskiej" wyprawy :-)

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2011-11-25 18:51:32

Ja wybrałam się do Lwowa z Biurem Podróży z Zamościa- będąc na wakacjach w Zwierzyńcu. Wycieczka ciekawa, choć długie czekanie na granicy było dość przygnębiające. W efekcie na zwiedzanie zostało niewiele czasu. Lwów to miejsce które koniecznie muszę ponownie odwiedzić. Zadałeś sobie sporo trudu opisując przedstawiane zdjęcia. Dzięki temu mogłam ponownie odbyć sentymentalną podróż. Dziekuję i pozdrawiam :-)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020