Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Łukasz

Równica i Leśny Park Niespodzianek

2010-08-27 - 2010-08-29
2010-08-30 10:49:45
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów
Wypad w góry na Równicę? Czemu nie... Część Głównego Szlaku Beskidzkiego, magnes przyciągający rzesze weekendowych turystów. Baza gastronomiczna, którą nie mogło by się powstydzić miasteczka turystyczne, klimatyczna Zbójecka Chata. Przede wszystkim jednak klimat gór... dało się go dostrzec, szczególnie na szczycie Równicy i Chacie na Orłowej.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Beskid Śląski > Ustroń Polana > Ustroń Zawodzie > Równica w Beskidzie Śląskim > Leśny Park Niespodzianek

Korzystając z gościnności Ustronia - Polany wybrałem się wraz z Narzeczoną do tego Uzdrowiskowego miasteczka, by pochodzić trochę po górach i poodpoczywać w górskim klimacie. Celem była Równica i Orłowa.
Po zakwaterowaniu się na miejscu ruszyliśmy czerwonym szlakiem na szczyt Równicy, ścinając serpentyny drogi dojazdowej do Schroniska. Oczywiście idąc jezdnią byliśmy mijani przez auta, spotkaliśmy jednak kilku turystów maszerujących pieszo. Po osiągnięciu Schroniska na Równicy podbiliśmy GOT i ruszyliśmy na sam szczyt Równicy. Tam, jak się można spodziewać tłumów nie ma 😉

Nasz obiad :)
Nasz obiad :)Po zejściu udaliśmy się do Zbójeckiej Chaty i.... tam zostaliśmy na posiłek. Wspaniały klimat miejsca! A ta muzyka...ach... Zjedliśmy pyszne naleśniki i wypiliśmy zimne piwo z sokiem. Po odpoczynku ruszyliśmy dalej do Schroniska na Orłowej. Szlak początkowo prowadzi łatwą ścieżką, którą można zaliczyć jako "powrotną". Pod koniec jednak ostro pnie się górę i jest to najtrudniejszy elemet tego szlaku. W schronisku, które o dziwo 😉 było puste podbiliśmy pieczątki, trochę odpoczęliśmy i ruszyliśmy z powrotem do Ustronia Polany szlakiem zielonym. Pogoda w piątek nam się udała.

I przyszedł deszcz...

http://www.schronisko-rownica.pl/http://orlowa.pl/Chata_na_Orlowej/Witamy.html

http://www.zbojnicka-chata.com.pl/

Planów na sobotę było kilka. Wiadomo, jak to w weekend ludzi

można się spodziewać więcej. Pogoda i nasze zmęczenie spowodowały, że postanowiliśmy się wybrać do Leśnego Parku Niespodzianek do Ustronia - Zawodzia. Pokarmiliśmy zwierzęta, pooglądaliśmy Park i gdy udaliśmy się do Sokolarni, by poczekać na pokaz lotów ptaków zaczął padać ulewny deszcz. Przeczekaliśmy go z nadzieją, że ustąpi. Gdy po kilkunastu minutach nic na to nie wskazywało - poszliśmy się schronić do Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. Pogoda się nie poprawiła, więc postanowiliśmy udać się do auta i pojechać do domu. Po drodze nakarmiliśmy głodnego zwierzaka i zrobiliśmy parę zdjęć.

Po powrocie do Polany poszliśmy na obiad na... naleśnika 😉 Tym razem na ostro. Pycha!

Polecam każemu przede wszystkim Zbójecką Chatę i Leśny Park Niespodzianek!

http://lesnypark.pl/

Schronisko? Chata na Orłowej wita Drogowskaz na Równicy Kania Leśny Park Niespodzianek Nie sprawdzałem czy gryzą ;) Równica i Leśny Park Niespodzianek Środek Zbójeckiej Chaty - piękny klimat!
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020