Równica i Leśny Park Niespodzianek

2010-08-27 - 2010-08-29
2010-08-30 10:49:45
Wypad w góry na Równicę? Czemu nie... Część Głównego Szlaku Beskidzkiego, magnes przyciągający rzesze weekendowych turystów. Baza gastronomiczna, którą nie mogło by się powstydzić miasteczka turystyczne, klimatyczna Zbójecka Chata. Przede wszystkim jednak klimat gór... dało się go dostrzec, szczególnie na szczycie Równicy i Chacie na Orłowej.
Równica i Leśny Park Niespodzianek, Łukasz
Leśny Park Niespodzianek, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
Nie sprawdzałem czy gryzą ;), Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
Równica i Leśny Park Niespodzianek, Łukasz
, Łukasz
Środek Zbójeckiej Chaty - piękny klimat!, Łukasz
, Łukasz
Nasz obiad :), Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
I przyszedł deszcz..., Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
Schronisko?, Łukasz
Chata na Orłowej wita, Łukasz
, Łukasz
Drogowskaz na Równicy, Łukasz
Kania, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz

Korzystając z gościnności Ustronia - Polany wybrałem się wraz z Narzeczoną do tego Uzdrowiskowego miasteczka, by pochodzić trochę po górach i poodpoczywać w górskim klimacie. Celem była Równica i Orłowa.
Po zakwaterowaniu się na miejscu ruszyliśmy czerwonym szlakiem na szczyt Równicy, ścinając serpentyny drogi dojazdowej do Schroniska. Oczywiście idąc jezdnią byliśmy mijani przez auta, spotkaliśmy jednak kilku turystów maszerujących pieszo. Po osiągnięciu Schroniska na Równicy podbiliśmy GOT i ruszyliśmy na sam szczyt Równicy. Tam, jak się można spodziewać tłumów nie ma ;)


Po zejściu udaliśmy się do Zbójeckiej Chaty i.... tam zostaliśmy na posiłek. Wspaniały klimat miejsca! A ta muzyka...ach... Zjedliśmy pyszne naleśniki i wypiliśmy zimne piwo z sokiem. Po odpoczynku ruszyliśmy dalej do Schroniska na Orłowej. Szlak początkowo prowadzi łatwą ścieżką, którą można zaliczyć jako "powrotną". Pod koniec jednak ostro pnie się górę i jest to najtrudniejszy elemet tego szlaku. W schronisku, które o dziwo ;) było puste podbiliśmy pieczątki, trochę odpoczęliśmy i ruszyliśmy z powrotem do Ustronia Polany szlakiem zielonym. Pogoda w piątek nam się udała.http://www.schronisko-rownica.pl/

http://orlowa.pl/Chata_na_Orlowej/Witamy.html

http://www.zbojnicka-chata.com.pl/

Planów na sobotę było kilka. Wiadomo, jak to w weekend ludzi

można się spodziewać więcej. Pogoda i nasze zmęczenie spowodowały, że postanowiliśmy się wybrać do Leśnego Parku Niespodzianek do Ustronia - Zawodzia. Pokarmiliśmy zwierzęta, pooglądaliśmy Park i gdy udaliśmy się do Sokolarni, by poczekać na pokaz lotów ptaków zaczął padać ulewny deszcz. Przeczekaliśmy go z nadzieją, że ustąpi. Gdy po kilkunastu minutach nic na to nie wskazywało - poszliśmy się schronić do Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. Pogoda się nie poprawiła, więc postanowiliśmy udać się do auta i pojechać do domu. Po drodze nakarmiliśmy głodnego zwierzaka i zrobiliśmy parę zdjęć.

Po powrocie do Polany poszliśmy na obiad na... naleśnika ;) Tym razem na ostro. Pycha!

Polecam każemu przede wszystkim Zbójecką Chatę i Leśny Park Niespodzianek!

http://lesnypark.pl/

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: