Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dinozaury jak prawdziwe - Dinozatorland

2010-08-26
2010-08-26 20:08:22
Miroslaw Biedron Zapaleniec 751 kilometrów

Dinozaury wyginęły tysiące lat temu, jednak można je zobaczyć w największym w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów – Dinozatorlandzie w Zatorze koło Wadowic.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zator

Dinozaury wyginęły tysiące lat temu, jednak można je zobaczyć w największym w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów – Dinozatorlandzie w Zatorze koło Wadowic. Wybraliśmy się tam w sierpniową niedzielę. Jest tam ponad 90 dinozaurów. Dinozaury są olbrzymie, ryczą, ruszają ogonami, głowami, plują, a nawet… sikają.Jest też największy na świecie ruchomy T-Rex. Warto sobie zrobić zdjęcie przy każdym z dinozaurów. Gady są ustawione w lesie, chodzi się po ścieżkach, mostach, są też opisy każdej figury. Po drodze można usiąść na ławeczkach, zrobić sobie fotografię w… jaju dinozaura albo wsiąść na niego. Jest tu również muzeum szkieletów i skamieniałości, a w nim największy w Polsce szkielet Jangczuanozaura. Spacer zajmuje ok. 1,5 godziny.

Warto zajrzeć do sklepu z pamiątkami, jest również dinogastronomia i dinoburgery – ale niezbyt smaczne. Dojazd jest łatwy, parking duży i darmowy, bezpłatne WC.

Przed parkiem z dinozaurami jest również Lunapark, w nim można m.in. w piaskownicy odkopać… szkielet dinozaura.Jednym słowem warto tu przyjechać.

Miroslaw Biedron Zapaleniec 751 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020