Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Wiktor

Góry Sokole

2010-07-23
2010-08-20 10:47:35
Wiktor Uzależniony od podróży 1851 kilometrów
Góry Sokole to zupełnie nie znane góry leżące w paśmie gór Janowickich. Mimo tego warto w nie zajrzeć choć na chwilę, gdyż prawie na każdym szczycie jest jakaś platforma widokowa. A jak do nich dotrzeć? Nad Kowarami znajduje się miejscowość Karpniki. Z nich kierujemy się w stronę Trzcińska i Janowic Wielkich. Wyjeżdża się tam pod górę na Przełęcz Karpnicką. Jest tam parking, z którego jakieś 10-15 minut idzie się do schroniska Szwajcarka. PLAN WYCIECZKI : 1. Przełęcz Karpnicka - schronisko Szwajcarka (szlak zielony i niebieski) ok 10-15min. 2. Schronisko Szwajcarka - Krzyżna Góra (szlak czarny) ok 30min. 3. Krzyżna Góra - Sokolec (szlak czerwony) ok 25min. 4. Sokolec - schronisko Szwajcarka (szlak czerwony) ok 20 min. 5. Schronisko Szwajcarka - Przełęcz Karpnicka (szlak zielony i niebieski) ok 10min. CZAS WYCIECZKI : - Z przystankami ok 1h 45min - 3h
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kowary > Karpniki

Po południu podjechaliśmy na parking na Przełęczy Karpnickiej, skąd wyruszylimy do schroniska Szwajcarka. Jest to ładne schronisko otoczone malowniczym krajobrazem. Dalej poszliśmy na Krzyżną Górę. Po drodze jest jedna platforma widokowa. Na szczycie góry znajduje się krzyż i rozciąga się rozległa panorama na okolicę. Sokolec jest bardzo podobny i na nim też znajduje się taka platforma. Gdy zdobyliśmy te dwa szczyty wróciliśmy sie do schroniska i wypiliśmy tam gorącą herbatę po czym skierowaliśmy się na Przełęcz Karpnicką.Góry Sokole to bardzo małe pasmo. Można w nich odpocząc i nabrac siły do kolejnych podróży. Pozdrawiam.

Góry Sokole
Wiktor Uzależniony od podróży 1851 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020