Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kapliczka Chrystusa Frasobliwego, Monika Pawlak

Z Przegibka na Magurkę

2010-08-08
2010-08-09 11:35:07
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
Beskid Niski ,część zachodnia
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Straconka > Przełęcz Przegibek > Magurka > Bar Gawra > Schronisko na Magurce

W niedzielny poranek pogoda nie zapowiadała się obiecująco,ale mimo to wybrałam się z koleżanką na zaplanowaną wcześniej wycieczkę.Około 9.00 przejechałyśmy Straconkę aż na Przełęcz Przegibek,gdzie zostawiłyśmy samochód tuż pod barem Gawra. Przeszłyśmy na drugą stronę ulicy i skierowałyśmy się na niebieski szlak obok kapliczki z 1858 roku i krzyża inwalidów wojennych z 1996 roku. Trasa choć mokra i błotnista po ostatnich deszczach była dość prosta do przejścia,bez specjalnego wysiłku pokonywałyśmy drogę.Po kilkuset metrach szlak stopniowo piął się w górę,dość kamieniście.Widoki po lewej stronie niesamowite,a niebo wciąż zachmurzone.W końcu słoneczko wyszło zza chmur,ale jednocześnie z nim zaczęło drobno siąpić deszczem.Było to akurat w miejscu łączenia się niebieskiego szlaku z czerwonym.Po drodze widać polany z borowiną,gdzie wciąż jest pełno owoców oraz ich amatorów.Stąd piękne widoki na Międzybrodznie Bialskie z Jeziorem Międzybrodzkim oraz Góra Żar .Znów chmury zachodzą,a my już prawie pod schroniskiemna Magurce,kilka kolejnych pamiątkowych zdjęć pod nim i schodzimy nieco niżej na ławeczkę,gdzie zasiadamy do późnego śniadania.Słońce znów pięknie praży,jednak jak to w górach wiadomo z pogodą różnie bywa. Nagle góry spowiła mgła,niemalże jak dym,chwilę temu piękne widoki,a teraz nic prawie nie widać. Na szczęście nie padało,ale zdecydowałyśmy się wracać,choć planowo miałyśmy iść dalej na Czupel.Gdy wracałyśmy na szczęście nie padało,ale zachmurzenie było poważne,znów potem pięknie słoneczko przygrzewało i tak co chwilę zmiana.Miejsce warte odwiedzenia,widoki piękne ,okolica ciekawa,jednak trzeba brać pod uwagę zmiany pogodowe,a w obecnych czasach z tą aurą różnie bywa.

Data na Kapliczce
Data na Kapliczce
Szlak na Magurkę Parking na Przegibku Mapa Beskidu Małego Pierwsze widoki Krzyż postawiony przez inwalidów wojennych Pod krzyżem Pod krzyżem Na szlaku strome zbocza Po lewej stronie wzógrza Beskidu Małego Na szlaku Krzyż na szlaku Polecam wyprawy z kijami Baskid Mały Drogowskaz Beskid Mały Beskid Mały Beskid Mały Beskid Mały Beskid Mały Góra Żar,Jezioro Międzybrodzkie i w dolinie Międzybrodzie Bialskie Beskid Mały Beskid Mały Beskid Mały Słup tuż przed schroniskiem Schronisko na Magurce Magurka Groźne niebo nad Magurką Schronisko Odpoczynek Łąka,polana na Magurce Mgła,opary spowijające góry Zmienna pogoda górska Oznaka zbliżających się deszczów Zamglone okolice Dolina prawie niewidoczna Schronisko na Magurce Drogowzkazy pod schroniskiem Drogowskazy pod schroniskiem Jak na safari Dolina w mgle Dolina w mgle Droga powrotna Leśne runo Słoneczko wśród drzew Powrót w słońcu Przygrzewało zdrowo ;) W stronę Przełęczy Przegibek Z koleżanką raźniej ;) Znów zachmurzenie Winkiel narciarki ;)-po śląsku! Wśród drzew W stronę Przegibka Szlak niebieski Jeszcze trochę do Przegibka Strome zbocza Strome,niebezpieczne zbocza Ostro w dół Wyżłobione po powodziach strumienie Muchomorek Ostatnie zdjecia Góra Żar w oddali Bar Gawra na Przegibku Z Przegibka na Magurkę
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-02-17 16:43:38
Droga Moniko !
Brakuje mi trochę twoich wpisów co się z tobą dzieje .
Cudowne zdjęcia z na pewno udanej wyprawy w góry . Pozdrawiam.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020