Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Podczas wejścia na Przełęcz Karkoszczonkę do ChWT, Ola Dzitkowska

Chata Wuja Toma - Szczyrk

2010-08-08
2010-08-08 15:46:22
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów
Piękne i malownicze miejsce w środku lasu,cisza i spokój od miejskiego gwaru, klimat swojskiego i wiejskiego domu to właśnie Chata Wuja Toma.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szczyrk

Będąc w Szczyrku warto wybrać się do Chaty Wuja Toma, tymbardziej, że nie jest położona zbyt daleko od centrum miasta. Na głównym skrzyżowaniu ( Szczyrk-Salmopol ) w mieście skręcamy na ulicę Górską , ta droga prowadzi również do Sanktuarium na Górce. Dojeżdzamy tą drogą praktycznie do samego końca ulicy, ciężko tu o miejsce do zaparkowania - wszędzie widnieją zakazy czy to w miejscach zrębowych czy przy prywatnych domach mieszkalnych. My zaparkowaliśmy w małej zatoczce usytuowanej za przystankiem PKS przy domach jednorodzinnych. Idąc dalej w górę napotykamy uliczkę odbijającą w lewo dośc ostro w dół do Chaty Wuja Toma - Przełęcz Karkoszczonkę a w prawo pod górkę prowadzi szlak na Klimczok ( szlak dość wyczerpujący ). Podążając za znakiem do Chaty Wuja Toma już po chwili podbijamy pod dośc ostrą górkę. Nie dawno Panowie poszerzali tę uliczkę kostką betonową więc dość wygodnie się maszeruje pod górę. Przed wejściem do lasu przy końcy brukowanej ścieżki obowiązkowo należy nacieszyć oko, gdyż stąd rozprzestrzeniają się przepiękne widoki na pobliskie szczyty. Po kilkunastu metrach skręcamy w lewo i już jesteśmy przed bramą wjazdową do Chaty. Wewnątrz Schroniska fantastyczny klimat - dość wiele tutaj "pamiątek po góralach" tj. stare podkowy 😉 , żelazka z duszą, zdjęcia itp.Jeśli chodzi o stopień trudności - bardzo łatwy dostęp nawet z dziećmi. My odwiedziliśmy to miejsce pieszo z naszym 3 letnim synem - sam dreptał pod górę do Chaty Wuja Toma.

Chata Wuja Toma - Szczyrk Chata Wuja Toma Mój syn przed Chatą Wuja Toma Wewnątrz Chaty Wuja Toma W tę stronę na Przełęcz Karkoszczonkę
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020