Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Lidka Kwiatkowska

Jastarnia

2010-06-18 - 2010-07-02
2010-07-25 19:57:19
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Jastarnia

W tym roku życie mnie "doświadczyło" :-D pobytem nad morzem zamiast w moich ukochanych Gorcach. Jako ze córka jest po artroskopii kolana wskazany był pobyt rehabilitacyjny w terenie stricto "plaskatym". Zachwycona tym nie byłam ale cóż...Jako miejsce pobytu wybrałam Jastarnię dlatego ze blisko i nad morze i nad Zatokę a poza tym postanowiłam sobie odświeżyć wspomnienia z dzieciństwa. Po raz pierwszy byłam w Jastarni z rodzicami jako małe dziecko na "słynnych" wczasach pracowniczych w roku 1978! Termin to 18 czerwca do 2 lipca 2010.

Dojazd do Jastarni środkami komunikacji pod tytułem PKP polecam tylko tym którym survival jest nie obcy lub tym którzy cenią sobie wszelakie ekstremalne przeżycia :-D.
W każdym razie po 11 godzinach podróży po wielu "cudnych" perypetiach wysiadłyśmy na obskurnym i śmierdzącym dworcu PKP w Jastarnii.

Całe szczęście że ośrodek Aga jest 150 metrów od dworca. Ośrodek jedyny w centrum Jastarnii wyglada jak blok... taki ładniejszy blok bo pod skosik ma balkony :-D. Warunki całkeim porządne. Nawet mi sprzatac pokój chcieli :-D...Jedzenie niestety pod makabrycznym psem jako że był to turnus rehabilitacyjny finansowany przez PFRON. Ponoć wszasowiczów karmią lepiej. Ja przyzwyczajona do wyśmienitego karmienia w Rabce w "Żurawiu" byłam tym faktem niepocieszona. Jedzenie było mdłe i tłuste. Dokarmiałysmy się z córką serkami i warzywami w pobliskich Delikatesach".Jastarnia okazała się tak samo piekna jak ją zapamietałam z lat dziecięcych. Termin naszego pobytu pozwalał na swobodne poruszanie sie po jeszcze nie zatłoczonych uliczkach i wolnych plażach. Dostęp do rowerów w Ośrodku pozwolił nam w pierwszym, pochmurnym i chłodnym tygodniu na przemierzanie okolic Jastarni na rowerach (relacja w innych wycieczekach). Za tą ścieżkę rowerową prezydent Kwaśniewski powinien medal dostac :-D (tubylcy mówili ze to jego inicjatywa).

Drugi tydzień ubiegł nam na plażowaniu i wielkiej ilości spacerów. Na koniec pobytu już tak fajnie nie było...zakończył sie rok szkolny i "stonka ruszyła nad morze"... W dniu wyjazdu plaża była pełna...brrrrrrrr

taki \\
taki \\"mały\\" przystojny korzonek...a tak mi pasował do mojego akwarium :-D..szczegół zw miał z metr długości i metr wysokości...


Ogólnie polecam Jastarnię ale poza sezonem dla osób lubiących spokój i ciszę. Za to ci lubiący imprezowac w klimatycznych kafejkach i tawernach na pewno znajdą w Jastarni w sezonie to czego szukają.

szumnie nazwany Park Miejski nieopodal Dworca PKP....darmowy dostęp do internetu! popołudniami poława ławeczek opanowana przez serferów...internetowych a jastarnickiej marinie Tropikalna Wyspa otworzyła sie dopiero na finiszu naszego pobytu w Jastani bo 29 lub 30 czerwca rybacy wrócili z mszy odprawianej na Zatoce Puckiej Magdalena wypływa w rejs...12 zł godzina spacerkiem przez Jastarnię \ Dzień Kaszuba w jastarnickim porcie specyficzny sposób na \ Jastarnia \ z takiej różowej piany narodziła się Wenus... tylko nad cieplejszym morzem :-D padalec w jastarnickim lesie zachody słońca powalały Unii chyba tez nie :-D Port i marina rekultywacja plaży rybacy ewidentnie nie darzą sympatią ekologów plaża...szeroka i biała...i co najważniejsze mało ludzi! Ratusz w Jastarni \ widok z \ i takie niebo królowało przez pierwszy tydizeń naszego pobytu w Jastarni
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020