Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Paweł

Góry Izerskie

2010-07-13 - 2010-07-15
2010-07-13 21:00:43
Avatar użytkownika
Paweł Wędrowiec 210 kilometrów

Dzień 1Po dotarciu do Jakuszyc wyruszamy na szlak w kierunku Hali Izerskiej przez Schronisko Orle gdzie spożywamy pamiątki regionalne. Po krótkim odpoczynku ruszamy w kierunku Chatki Górzystów gdzie docieramy po godzinie 17. Na kolację zajadamy przepyszne naleśniki z jagodami po prostu pychota. Wieczorkiem zbieramy drwa na klubowe ognisko które trwa do około 2 w nocy.

Dzień 2

Góry Izerskie
Góry Izerskie


Po noclegu i śniadańku ruszamy w kierunku Sotgu Izerskiego. Po drodze zbaczamy ze szlaku i wchodzimy do naszych południowych sąsiadów na Smrek i wieżę widokową skąd roztacza sie przepiękny widok na Karkonosze i Góry Izerskie. Po krótkim odpoczynku docieramy do Schroniska na Stogu Izerskim gdzie lokujemy się w pokojach i po zejściu do bufetu okazuje się że cena piwa jest troszkę za wysoka więc podejmujemy decyzję o zjechaniu kolejką do Świeradowa po zapasy. Powrót niestety na piechotę w plecaku 45 piw i inne rzeczy potrzebne do przeżycia. Po odświeżeniu znów ognisko któe kończy się o 3 w nocy.Dzień 3

Godzina 7 rano pobudka. Śniadanie i wymarsz w 6 godzinną trasę do Szklarskiej Poręby. Słońce praży niemiłosiernie a po drodze żadnego schroniska. Po około 5 godzin docieramy do Wysokiego Kamienia skąd przpiękny widok na Halę Szrenicką Szrenicę i Śnieżne Kotły oraz Śnieżkę w oddali. Chłodzimy się w budynku schroniska i schodzimy do Szklarskiej gdzie przy źródełku chłodzimy ciało i uzupełniamy płyny. Około 17 powrót niestety do domu. Polecam trasę jest naprawdę pełna widoków i nie jest trudna.

Avatar użytkownika
Paweł Wędrowiec 210 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020