Przełęcz Kocierska- rozwidlenie szlaków turystycznych, Danuta

Ziemia Wadowicka urlopowo- ciąg dalszy

2010-07-07 - 2010-07-08
2010-07-07 10:30:33
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów

okolice Wadowic tym razem rozrywkowo, turystycznie i koniecznie trochę wędrówki po górach

Park Dinozaurów i Park Miniatur

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Inwałd > Inwałd > z Wadowic przez Przełęcz Kocierską na Żar lub objazdówka krajoznawcza > Przełęcz Kocierska > Rychwałd > Gilowice > Sucha Beskidzka > Gorzeń Górny > WadowiceWyprawa 1 -rozrywkowa: Wadowice- kierunek Andrychów-

Przełęcz Kocierska- Zajazd- hotel i widoki...
Przełęcz Kocierska- Zajazd- hotel i widoki...

-Inwałd:- Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. Znajduje się tam ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25

Atrakcją jest też Zielony Labirynt. Tutaj uciechę mają nie tylko dzieci, szukające wyjścia…Zawiłe, zielone korytarze rozciągają się na obszarze 2.000 m2 .Mini Lunapark uzupełnia listę atrakcji Parku Miniatur.

Tatry widziane ze szlaku z Przeł.Kocierskiej na Żar
Babia Góra w całej okazałości
Na szlaku z Przeł.Kocierskiej na górę Żar


-Park Rozrywki Dinolandia - mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, jest to jedyna w Europie kolekcja tych zwierząt. Spacerując urokliwymi alejkami Dinolandii można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat dawnych dziejów Ziemi i zamieszkujących ją stworzeń, lecz także przyjemnie spędzić czas, odpoczywając w cieniu spinozaura. Najmłodsi goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz - o ile starczy im odwagi - wejść do Jaskini Tajemnic, adres: Inwałd ul. Wadowicka 167

z Dinolandii można pojechać magiczną ciuchcią do niedalekiego …

niezapomniane widoki na szlaku
niezapomniane widoki na szlaku


-mini zoo gdzie oprócz wielu zwierząt, znajduje się ujeżdżalnia na wolnym powietrzu, trasy do jazd terenowych, zarówno konnych, jak i rowerowych, a także urokliwa Wioska Indiańska, a dla dzieci Park Zabaw.

Żar- zb.wodny widziany ze szlaku z Przeł.Kocierskiej
Żar- zb.wodny widziany ze szlaku z Przeł.Kocierskiej

typowy widoczek w Beskidzie Małym
typowy widoczek w Beskidzie Małym

w drugim dniu:

Wyprawa 2- turystyczna: Wadowice- kierunek Andrychów-

Ziemia Wadowicka urlopowo- ciąg dalszy
Ziemia Wadowicka urlopowo- ciąg dalszy

- przed Andrychowem w lewo kier.Żywiec

-przełęcz Kocierska : góralski Zajazd /polecam półmisek pierogów i żurek w kociołku, mniam!/, aquapark, widoki, malowniczy i nietrudny szlak na górę Żar-

lub

-przez Łękawicę do Rychwału. Należy on do najstarszych osad otaczających w średniowieczu Żywiec, jej początki sięgają przełomu XIII i XIV wieku.

W Rychwałdzie proponuję odwiedzić sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Żywieckiej z poł. XVIII w i zobaczyć klasycystyczny zespół pałacowo dworski z XIX w.- obecnie hotel.

Wielu pielgrzymów przyjeżdżających do Rychwału korzystało z porad słynnego zielarza o. Grzegorza Sroki. Obecnie inny franciszkanin udziela tam porad zdrowotnych i leczy chorych mieszankami ziołowymi własnej roboty.

Inną zdrowotną atrakcją sanktuarium groty solne. Groty mają formę fragmentu chodnika Kopalni Soli z Bochni. Ściany zbudowane są z brył soli tzw. skał solnych pochodzących z Kopalń Soli z Bochni i Kłodawy.

-Gilowice- drewniany Kościół parafialny p.w. św. Andrzeja Apostoła z I poł. XVI w. zabytek klasy „0”. Nie miałam dotąd szczęścia być w środku dlatego zdecydowanie polecam niedzielę zaraz po nabożeństwie.

-Sucha Beskidzka – renesansowy zamek zw.”Małym Wawelem”, Park Zamkowy, stary i nowy kościół, Kaplica konfederatów Barskich na górze „Jasień”. Koniecznie trzeba wstąpić do przydrożnej karczmy co to Rzym się nazywa, gdzie oprócz kupców, Mistrza Twardowskiego i podstępnego Mefistofelesa gościli również rozbójnicy beskidzcy na czele z babiogórskim harnasiem. Karczma przenosi swoich Gości w bajkowy świat Pani Twardowskiej Adama Mickiewicza a niewiasty i panów wielce smakowitą kuchnią kusi. /tu również podają pyszny żurek w ogrzewanym kociołku/

- Gorzeń Górny- Dworek Emila Zegadłowicza zbudowany w pierwszej poł. XIX w wraz z otoczeniem parkowym.

-powrót do Wadowic

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021