Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Edyta- Marta Kazberu- Jarmolik

kaszubski trip

2010-07-09 - 2010-07-11
2010-06-09 13:38:42
Edyta- Marta Kazberu- Jarmolik Wędrowiec 150 kilometrów

Odkrywamy polskie morze i jego piękno! Nasza wycieczka to edukacja, połączona z wypoczynkiem. Podczas dwóch dni zwiedzimy główne atrakcji Gdańska oraz wypoczniemy w nadmorskiej osadzie- Dębki. Mimo chłodnego morza, gorąca atmosfera Dębek z pewnością nie pozwoli na złe wrażenia z wycieczki! 🙂

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Białystok > Gdańsk > Szymbark > Dębki > Kościół Mariacki w Gdańsku > Żuraw w Gdańsku > Ulica Długa w Gdańsku > pociąg DonikądW tym opisie znajdą państwo relację z odwiedzin w Gdańsku, Szymbarku i Dębkach. Zaczniemy od Gdańska, który jest dla nas nieodzownym elementem odwiedzin na Pomorzu.Miejscowość ta to historyczny, tysiącletni ośrodek, będący stolicą Pomorza Wschodniego. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto.

Gdańsk urzeka przepiękną, zachwycającą architekturą i niecodzienną atmosferą. Od zawsze budził podziw i zachwyt gości głównie ze względu na jego bogactwo.

Nas najbardziej zachwycił Kościół Mariacki, ze względu na swoje kolosalne rozmiary. Nasza fascynacja gotycką architekturą wzmacniała wewnętrzne przeżycia i zachwyt. Wewnątrz na uwagę zasługuje XVI-wieczny Dębowy Ołtarz, manierystyczny prospekt organowy, działający zegar astronomiczny.Z obiektów architektury nie sposób pominąć symbolu stosunków społecznych Gdańska jakim jest Drewniany Żuraw. Jego osobliwy kształt od wieków wabi przechodniów, ciekawi podróżników, zdobi zdjęcia. Żuraw jest siedzibą muzeum morskiego.

Nie omieszkałyśmy zobaczyć także Drogę Królewską. Słynny, tętniący życiem trakt, którym dawniej podążali polscy królowie nad Motławę. Rozpoczyna go zabytkowa, renesansowa Brama Wyżynna.

Kolejnym punktem wycieczki jest Szymbark. W nim postanowiłyśmy odwiedzić zespół atrakcji znajdujących się w muzeum. Największe wrażenie wywarł na nas Dom do góry nogami. Dom do Góry Nogami jest to jedyny w swoim rodzaju drewniany dom, gdyż został postawiony na dachu… Nie jest to żadna miniaturka, ma realne rozmiary, także wyposażenia.

Ostatnim punktem naszej wycieczki, a zarazem miejscem odpoczynku, relaksu i rekreacji są Dębki. Ta mała nadmorska osada przyciąga są unikatowością wynikającą z wyjątkowo czystej plaży, ujścia Piaśnicy do morza, a także niebywale rodzinnej atmosfery.

Uważamy, że zaproponowana przez nas trasa wycieczki jest godna polecenia, zarówno dla osób młodszych tętniących energią, jak i osób starszych.

kaszubski trip
Edyta- Marta Kazberu- Jarmolik Wędrowiec 150 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020