, Agnieszka

Poznaj Trójmiasto

2010-06-07 - 2010-06-09
2010-06-07 14:04:33
Agnieszka Wędrowiec 150 kilometrów
Trójmiasto jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych, naukowych i kulturalnych w Polsce. W jego skład wchodzą Gdańsk, Gdynia i Sopot. Wszystkie wymienione miejscowości leżą bezpośrednio nad morzem. Co roku przyciągają one rzesze turystów.

Trójmiasto jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych, naukowych i kulturalnych w Polsce. W jego skład wchodzą Gdańsk, Gdynia i Sopot. Wszytskie te miejscowości leżą bezpośrednio nad morzem. Przyciągają one turystów bogatą architekturą i kulturą.Naszą wycieczkę rozpoczynamy od Gdańska, który zachwyca nas swoim urokiem. Zwiedzamy oczywiście ulicę Długą, gdzie co roku odbywa się jarmark Dominikański. W pobliżu znajdują się wspaniałe zabytki np. Kościół Mariacki, Dwór Artusa, Żuraw oraz nie możemy przegapić fontanny Posejdona tuż obok Dworu Artusa. Większośc z kamienicna starym mieście są zabytkowe. Tak więc możemy podziwiać piękne widoki oraz kupić kilka bardzo interesujących pamiątek.

Poznaj Trójmiasto
Poznaj Trójmiasto

Kolejnym miejscem, które zwiedzimy jest Sopot. Udajemy się tam w sumie tylko po to aby zobaczyć to najsłynniejsze molo w Sopocie, Operę oraz znany, myślę, że na całym świecie Krzywy dom🙂 Z wyglądu jak sama nazwa wskazuje jest on krzywy. Nie ma w wyglądzie jego żadnych prostych linii, nawet okna są powykrzywiane.

Ostatnim miejscem odwiedzanym przez nas będzie Gdynia. W Gdyni znajduje się słynny port, który jest bardzooo duży. Możemy też zwiedzić oceanarium gdyńskie i podziwiać przepiękne gatunki ryb morskich. Jest tam ich mnóstwo. Sale podzielone są na kilka części. Niedaleko Oceanarium możemy podziwiać statki, które są w doku. Jest tam Dar Pomorza, który ma długą historię. Można nawet zrobić zdjęcie z marynarzami, którzy są sexowni:PTak więc naszym zdaniem warto udać się do trójmiasta, ponieważ w każdym z miast możemy zobaczyć inne i coraz to fajniejsze zabytki. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie:P

Agnieszka Wędrowiec 150 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021