, Agnieszka Sułkowska,Magdalena Zawadzka

Słoneczne Władysławowo i okolice...

2010-06-04 - 2010-06-05
2010-06-04 11:41:46
Agnieszka Sułkowska,Magdalena Zawadzka Wędrowiec 205 kilometrów
Miasto znajduje się w północnej części województwa pomorskiego, w powiecie puckim. Położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Władysławowo jest jednym z większych miast turystycznych w Polsce. Mieści się tutaj port morski.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Władysławowo > Władysławowo > Jastarnia > Jastarnia > Hel > Hel > Władysławowo- Jastrzębia Góra > Władysławowo- Jastrzębia Góra

W tym opisie znajdziecie relację z odwiedzin Władysławowa,Jastarni i Helu oraz Jastrzębiej Góry.Miejscowości te urzekają swoim pięknem.Zacznę od Władysławowa, miasta które zafascynowało mnie tak bardzo.Piekny krajobraz,czyste plaże,ogrom ciekawych zabytków, powietrze przesycone jodem.Władysławowo było dla mnie bazą noclegową.Tutaj mieszkałam przez pare dni w pensjonacie podczas mojego pobytu.Władysławowo-miasto i gmina w północnej Polsce , w województwie pomorskim.
Miasto jest położone u nasady Półwyspu Helskiego,otoczone wodami Bałtyki i Zatoki Gdańskiej.Centrum Władysławowa wyznacza ulica Hallera,zamknięta od strony morza widocznym z daleka Domem Rybaka.Na wieży tego domu znajduje sie punkt widokowy, z którego mozna podziwiać panoramę miasta.Na tej więży mieści się Prywatne Muzeum Motyli.Najstarsze okazy pochodzą z 1906 roku.Jak to zobaczyłam było to cos pięknego(zbiór ponad 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata).

Największą atrakcją jest Kościoł pw.Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Swiątynia ta uchodzi za perłę architektury z lat 1960-1970.W oknach cudowne witraże.Obok kościoła wznosi się zabytkowa dzwonnica, z której również można podziwiać panoramę miasta.Do atrakcji miasta należy zaliczyć port,który jest najwiekszym polskim portem rybackim.Pełni on funkcję turystyczne i rekreacyjne.Każdy tu może wejśc,zobaczyć staki rybackie.
Najbardziej mi sie podobała jedyna w Polsce Aleja Gwiazd Sportu.Co roku wmurowywane sa tam mosiężne gwiady sportowców .Obok znajduje sie kompleks obiektów sportowych ,,Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo".We Władysławowie jest dużo możliwości dla turystów: żeglarstwo,rejsy po Bałtyku kutrem rybackim,windsurfing czy sporty powietrzne.Jest dużo ścieżek rowerowych,basenów,kortów tenisowych.Warto też zobaczyc pomnik Generała Józefa Hallera oraz. pomnik Męczenników Wielkiej Wsi.
Z Władysławowa udałam sie również do Jastarni.Widziałam tam zabytkową chatę rybacką z 1881r.Zbudowana jest ona z wykorzystaniem wyrzucanych przez morze cześci statków i okretów.Moją uwagę zwrociła latarnia morska oraz kapliczka Sw.Rozalii.Następnie z Jastarnii udałam sie na Hel.Ogółem z Władysławowa na Hel jest tylko 34 km.Hel położony jest n Cyplu Mierzei Helskiej.Hel posiada bardzo piaszczyste plaże,liczne zabytki militarne i przepiękny port morski.Najbardziej podobało mi się w Helskim Fokarium.Uwage przykuwają równiez zabytkowe chaty kaszubskie i latarnia morska z 1942roku. Podczas mojego pobytu pogoda bardzo dopisywała.Z Helu wróciłam juz do Władysławowa i tam odpoczywałam .Wybrałam sie również na kolejny dzień do Jastrzębiej Góry.

Jastrzębia Góra leży na wysokim klifowym brzegu Morza Bałtyckiego.Jest to miejsce najbardziej wysunięte na Północ Polski. Jastrzębia Góra słynie z wysokiego klifowego brzegu.Prawdziwą ozdobą miasta jest Kapliczka Księży Jezuitów oraz kościół pw.Świętego Ignacego Loyoli.Od 1992 odbywaja sie tutaj Letnie Koncerty Organowe.Widziłam równięz tutaj obelisk upamiętniający miejsce lądowania króla Zygmunta III Wazy.Agnieszka Sułkowska,Magdalena Zawadzka Wędrowiec 205 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020