Studencki wyjazd nad morze

2010-05-19 - 2010-05-22
2010-05-19 09:25:45
Katarzyna Joanna Bućko Paulina Gardocka Wędrowiec 205 kilometrów

Nasza wycieczka rozpoczyna się od dotarcia na stację kolejową w Sopocie, skąd udajemy się do wynajętego na ten czas mieszkania. Tam zostawiamy wszystkie bagaże i mimo zmęczenia po kilkugodzinnej podróży kierujemy się na Sopocką Promenadę. Kuszeni niesamowitymi zapachami ze znajdujących się na niej restauracji decydujemy się na obiad w jednej z nich. Po zaspokojeniu głodu wracamy na Monciak, czyli główny deptak miasta. Spacerując po nim podziwiamy ulicznych artystów, a także różne ciekawe obiekty jak np. Krzywy Dom, czy Fontannę Rybaka. Naszą uwagę przykuwają również liczne restauracje, bary i kluby zlokalizowane przy tej ulicy. Kierując się przed siebie Promenadą dochodzimy na reszcie do mola, którego okazały wygląd wywiera na nas ogromne wrażenie. Przechadzając się po nim obserwujemy motorówki pływające po morzu, a także statki przycumowane do niego. Następnie siadamy na jednej z ławek znajdujących się na molo i stamtąd podziwiamy brzeg. Po zejściu z mola spacerujemy jeszcze po plaży i z powrotem przez Monciak wracamy do mieszkania. W ten sposób mija nam pierwszy dzień naszej wycieczki.Drugiego dnia wstajemy wcześnie rano i udajemy się na molo skąd tramwajem wodnym płyniemy na Hel. Po dotarciu na miejsce zaczynamy nasze zwiedzanie od portu skąd udajemy się do latarni morskiej, a następnie na ulicę Wiejską, gdzie nabywamy pamiątki. Po zakupach z powrotem wracamy na przystań, gdzie czeka już na nas tramwaj wodny, którym wracamy do Sopotu. Po dotarciu na miejsce przechadzamy się jeszcze po molo i plaży, gdzie robimy liczne zdjęcia. Po drodze do mieszkania odwiedzamy jeszcze jeden z barów znajdujących się na Promenadzie.

Sopot
Sopot

Trzeciego dnia szybką koleją miejską docieramy do Gdańska. Zwiedzanie rozpoczynamy od Drogi Królewskiej, na trasie, której znajdują się liczne atrakcje. Następnie z przystani , usytuowanej koło Zielonej Bramy płyniemy rejsem na Westerplatte. Po powrocie z wodnej wycieczki podziwiamy jeszcze Żuraw i wracamy do Sopotu. Zmęczeni całodziennym zwiedzaniem wracamy do mieszkania.

Czwartego dnia zwiedzamy Operę Leśną i ostatni raz udajemy się na plażę, gdzie zbieramy muszelki, które będą nam przypominały ten wyjazd. Po czterech niezwykłych dniach spędzonych nad pięknym polskim morzem kończymy naszą podróż dokładnie w tym samym miejscu, w którym się rozpoczęła, czyli na stacji kolejowej w Sopocie.

Sopot
Sopot
Sopot


Sopot Sopot Hel Hel Gdańsk Gdańsk Gdańsk Gdańsk Gdańsk
Katarzyna Joanna Bućko Paulina Gardocka Wędrowiec 205 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021