Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Sabina O.

Ostrava Ogród Zoologiczny

2010-04-14
2010-04-14 01:49:05
Avatar użytkownika
Sabina O. Zapaleniec 761 kilometrów
Pełno atrkcji, zwierzęta niespotykane w Polsce. Przyjemna wycieczka na cały dzień.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ostrava

ZOO położone w dzielnicy miasta Stromovka, obszar pokrywa las mieszany, łąki i cztery duże stawy przeznaczone do hodowli ptaków.Przez granicę przejeżdżamy nowym mostem, bez zwolnień, bez pozostałości sprzed wejścia Polski w strefę Schengen. Zaraz za granicą wjeżdżamy na autostradę D-1. Wkrótce połączy sie ona z polską autostradą A-1. Po chwili wjeżdżamy do Ostrawy i za chwilę do zoo prowadzą nas strzałki.Bilety dla dorosłych kosztują 80 czeskich koron. Nie można płacić złotówkami ani kartą. Niedaleko zoo znajduje się supermarket Penny z bankomatem, więc jeśli akurat nie mamy przy sobie czeskich koron to należy się właśnie tam wybrać.
Zoo jest bardzo ładne i zadbane.

Co warto zobaczyć: Pawilon zwierząt naczelnych, pawilon hipopotamów, pawilon dużych kotów drapieżnych, wybiegi niedźwiedzi, pawilon żyraf i afrykańskich zwierząt kopytnych, hodowlane woliery drapieżników.

Ostrava Ogród Zoologiczny

Na terenie zoo znajduje się też ogród botaniczny. Nazwy zwierząt i roślin oprócz czskiego i łaciny podane są też po polsku i angielsku. Po zoo kursuje vlaček, czyli ciuchcia z wagonikami, ale tej atrakcji akurat nie polecam, bo to nic szczególnego, a bilety o ile pamiętam są porównywalne z ceną wejścia do zoo. Na pewno warto odwiedzić tamtejszy ogród zoologiczny, szczególnie jeśli mieszka się blisko.Avatar użytkownika
Sabina O. Zapaleniec 761 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020