Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Sabina O.

Zamek w Mosznej

2009-05-17
2010-04-10 15:09:46
Avatar użytkownika
Sabina O. Zapaleniec 761 kilometrów
Przepiękny Zamek wraz z ogrodami, zwiedzanie dla każdego, zachęcam do zabrania ze sobą koszyka piknikowego ;-)
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
W jeden dzień można wiedzić tylko Mosznę

Położony jest w połowie drogi z Krapkowic do Prudnika w miejscowości Moszna. Nazwa wsi pochodzi od słowa moszna - w topografii oznaczającego dolinę.Zespół pałacowo-parkowy w Mosznej jest najcenniejszym tego typu założeniem w województwie opolskim. Regularny geometryczny ogród towarzyszący osiemnastowiecznemu pałacykowi został unowocześniony nieco wcześniej niż sama budowla.Po przyjeżdzie, pieszo przechodząc pod jednej z bram idziemy aleją do samego zamku, mijając urokliwy staw wodny, w którym można spotkać piękne łabędzie i kaczki. Dochodząc do zamku, polecam aby odrazu wykupić bilet wstępu i wejść do głównego budynku zamku aby wykupić bilet na oprowadzenie po zamku, zazwyczaj czeka się w kilku godzinnej kolejce więc w ramach kolejki może udać się do stadniny koni. Niezapomniany i urokliwy klimat, tego miejsca jest po protu nie do opisania. Po wycieczce w zamku można zejsc do sali jadalnianej gdzie można wypić w przepięknej oprawie filiżankę kawy.

Godzinami można chodzić alejapi parku zamkowego i podziwiać piękne i chronione kwiaty azylii. Spacerując nie można nie zobaczyć Wyspy wielkanocnej i chińskiego mostku. na której można uśiąść i odpocząć przed figurką Matki Boskiej. Oraz Neekropolii Wincklerów która znajduje w na samym końcu parku. Można także odwiedzić kościół w Mosznej, i uczestniczyć we Mszy Świętej.

Zamek w Mosznej
Avatar użytkownika
Sabina O. Zapaleniec 761 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020