Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Miłomłyn - śluzowanie statku 01, Krzysztof Ch.

WARMIA i MAZURY - Miłomłyn i okolice

2009-08-30
2010-04-05 13:55:10
Avatar użytkownika
Krzysztof Ch. Uzależniony od podróży 1515 kilometrów

WARMIA I MAZURY Miłomłyn Karnity

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Miłomłyn > KarnityMIŁOMŁYN - miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim.

Miłomłyn - śluzowanie statku 02
Miłomłyn - śluzowanie statku 02


Miłomłyn położony jest na granicy Pojezierza Iławskiego i Olsztyńskiego, na trasie kanału Ostródzko-Elbląskiego, przy drodze E-7, w odległości 12 km od Ostródy. Miasteczko i jego okolice obfitują wiele ciekawych atrakcji, zarówno historycznych jak i przyrodniczych.

Co warto zwiedzić w Miłomłynie i okolicach?

Miłomłyn - śluzowanie statku 03
Miłomłyn - śluzowanie statku 04
Miłomłyn - śluzowanie statku 05

MiłomłynNeogotycki Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja z przełomu XIX i XX w. (zbudowany w latach 1898-1901), powstały w miejsce pochodzącego z czasów krzyżackich i rozebranego w końcu XIX wieku.

Miłomłyn - Statek pasażerski na kanale Ostródzko-Elbląskim
Miłomłyn - Statek pasażerski na kanale Ostródzko-Elbląskim

Śluza komorowa na kanale Ostródzko-Elbląskim, która jest ciekawym zabytkiem sztuki hydrotechnicznej z XIX w. Mimo upływu czasu stare mechanizmy nadal służą turystom korzystającym z tej drogi wodnej.

Fragment muru obronnego zachowany z pochodzących z XIV wieku obwarowań miejskich, wzniesionych z kamienia polnego i czerwonej cegły.

Karnity - Zamek Hotel - wejście główne
Karnity - Zamek Hotel - wejście główne

Okolice Miłomłyna

Rezerwaty przyrody: "Rzeka Drwęca" z Jeziorem Drwęckimi i rezerwat ornitologiczny "Jezioro Iłgi", położony około 10 km na zachód od Miłomłyna. Na terenie rezerwatu znajdują się liczne stanowiska lęgowe ptactwa wodnego i błotnego.

Karnity - Zamek Hotel - strona zachodnia
Karnity - Zamek Hotel - strona wschodnia
Karnity - Zamek Hotel - strona północna

Pomniki przyrody, z których na szczególną uwagę zasługują: unikalna sosna taborska, 120-letni drzewostan bukowo-modrzewiowy.

KARNITY - zespół pałacowo - parkowy z neogotyckim pałacem (obecnie hotel) zbudowanym w 1856 roku, w miejscu spalonego podczas wojen polsko-szwedzkich dworu. Pałac, którego architektura nawiązuje do romantycznego zamku, usytuowany jest na terenie parku nad jeziorem Kocioł. Na północ od pałacu znajdują się zabudowania związane z jego obsługą: domy mieszkalne dla służby, stajnie, wozownia i ujeżdżalnia.

Karnity - Mini ZOO - Jelenie
Karnity - Mini ZOO - Jelenie

Na wzgórzu w części południowej parku znajduje się cmentarz dawnych właścicieli. Po II wojnie światowej pałac wykorzystywany był jako ośrodek wypoczynkowy. Od 1995 jest w posiadaniu firmy prywatnej, która prowadzi tu całoroczny hotel.

Dodatkowe atrakcje, jakie znajdziemy w parku pałacowym to: Mini ZOO, w którym można zobaczyć zwierzęta leśne, Park Rozrywki dla dzieci „Bajkowy Świat Kłobuka” z zielonym labiryntem i przystań.

Karnity - Mini ZOO - Dziki
Karnity - Mini ZOO - Dziki
Karnity - Mini ZOO - Daniele Karnity - Jeź. Kocioł Miłomłyn - Śluza na kanale Ostródzko-Elbląskim WARMIA i MAZURY - Miłomłyn i okolice
Avatar użytkownika
Krzysztof Ch. Uzależniony od podróży 1515 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2013-01-11 17:48:04

witam.

pieknie , pieknie.

 

  pozdrawiam  Karol

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020