Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Obozowisko neandertalskie, Agnieszka Bierowiec

Popołudnie w Ojcowskim Parku Narodowym

2010-03-30
2010-03-30 16:48:29
Avatar użytkownika
Agnieszka Bierowiec Zapaleniec 621 kilometrów
Wycieczka do najmniejszego Parku Narodowego w Polsce. Doskonała propozycja na spędzenie wolnego popołudnia.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ojców

Korzystając z wolnego jesiennego popołudnia wybrałam się na niedaleką wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zadziwiające jest to, że tak niedaleko Krakowa jest tyle interesujących miejsc, o których zapominamy.

Tego dnia pogoda była dla mnie łaskawa (jak na 11 listopada). Postanowiłam więc wykorzystać jak najlepiej te kilka godzin dobroczynnego wpływu słońca.

Zostawiłam samochód na parkingu pod Górą Zamkową i ruszyłam w kierunku centrum edukacyjno - muzealnego OPN.
Wybrałam szlak zielony, wiodący wzdłuż asfaltowej drogi. Tuż nade mną górowały wspaniałe wytwory natury w postaci: Panieńskich Skał i Igły Deotymy.
Po jakimś czasie zielony szlak zmienia kierunek i prowadzi mnie wyżej n.p.m. aż na Górę Koronną, gdzie spotykam neandertalczyka - a raczej rekonstrukcję jego obozowiska. Ze znajdującego się nieopodal punktu widokowego rozpościera się wspaniała panorama na Dolinę Prądnika i Bramę Krakowską.
Po krótkim odpoczynku wyruszam dalej wzdłuż zielonego szlaku, wiodącego przez las niedlaeko Wapiennika aż do Góry Okopy oraz Wąwozu Smardzowickiego.
Dochodząc do zabudowań mieszkalnych zmieniam szlak na czerwony, który zaprowadził mnie do Źródła Miłości w kształcie serca, Bramy Krakowskiej i dalej aż do parkingu pod zamkiem.

Ta krótka wycieczka należała do typowo rekreacyjnych. A aktywnie spędzone popołudnie dodało energii na kolejne jesienne dni.

Więcej informacji o Ojcowskim Parku Narodowym można znaleźć na stronie:
http://www.opn.pan.krakow.pl/.Rekonstrukcja obozowiska neandertalskiego obok Jaskini Ciemnej Tablica informacyjna Widok z Góry Koronnej Widok na Dolinę Prądnika Źródło Miłości Popołudnie w Ojcowskim Parku Narodowym Jesień w Ojcowskim Parku Narodowym
Avatar użytkownika
Agnieszka Bierowiec Zapaleniec 621 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020