Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
FLORIAN NA RYNKU, Gabriela Jaworowska

PO ULICZKACH CIESZYNA- 20-03-2010

2010-03-22
2010-03-22 10:13:48
Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, PIĘKNY CIEPŁY DZIEŃ WIĘC WYBRAŁAM SIĘ DO CIESZYNA,POCHODZIĆ PO ULICZKACH, WZGÓRZU ZAMKOWYM, ZWIEDZIĆ WENECJĘ CIESZYŃSKĄ, POSIEDZIEĆ NA ŁAWECZCE NA PRZEPIĘKNYM RYNKU.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Cieszyn

Taka piękna pierwsza słoneczna pogoda, więc gdzie się wybrać, żeby było blisko, tanio, przyjemnie, a więc, dawno nie zwiedziłam mojego powiatowego miasteczka Cieszyna. Wsiadam w najbliższy autobus i już za 25 minut jestem na miejscu, pierwsze kroki kieruję na wzgórze zamkowe, jest słonecznie fotografuję, oglądam z tarasu panoramę Czeskiego cieszyna, rzekę Olzę, i siedzę sobie na ławeczce, i wczuwam się w zapachy nareszcie nadciagniętej wiosny.Postanawiam zwiedzić Wenecję cieszyńską, ciekawe jak ona teraz wygląda, osatnim razem jak nią spacerowałam to było jakieś 30 lat temu, cóż taka sama, a może już pamięć nie taka, ale jest wspaniała, znowu fotki i wolniutki spacer.

WIEŻA PIASTOWSKA
WIEŻA PIASTOWSKA

Ulica Głeboka, stare urokliwe kamieniczki, fotki i jeszcze raz fotki, teatr, sprawdzenie repertuaru, błądzenie po zaułkach , wejście do kościoła św. Mari Magdaleny, rynek i znowu błogie odpoczywanie i wczuwanie się w atmosferę zabytków, powrót na dworzec zachaczam o park na Regera, fotografuję budynek Sadu i droga powrotna do domu.

Cieszyn to wspaniałe stare miasto, polecam każdemu do jego zwiedzenia.

ROTUNDA ŚW. MIKOŁAJA
WIEWIÓRECZKA NA WZGÓRZU ZAMKOWYM
OLZA RZEKA GRANICZNA


A TO JUŻ CZESKI CIESZYN PO ULICZKACH CIESZYNA- 20-03-2010 RATUSZ NA RYNKU
Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów
2012-06-09 09:41:42

Witam P. Karolu, co do Cieszyna to polska strona jest ciekawsza, ale po drugiej stronie też jest co zwiedzać, bardzo ciekawy jest dworzec kolejowy, rynek i ratusz, więc zapraszam do zwiedzenia tego pięknego starego miasta po jednej i drugiej stronie Olzy... Pozdrawiam serdecznie:)))   

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2012-02-11 22:52:44

Witam  . Ladna wycieczka  po ladnym miescie 2 narodowym .  Cieszyn zawsze mnie  intrygowal  . Bylem tam w  2011 r w podrozy sluzbowej i niestety nie mialem czasu na zwiedzanie . Obiecywalewm sobie ze ze ze spokokojem powroce tam latem i  poswiece czas na zwiedzanie ..czesi  maja  ciekawsze to  miasto - czy myle sie .?  Pozdrawiam  Barsolis

Ostatnio edytowany: 2012-02-11 22:54

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020