Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Czerwony szlak na Równicę 02, Krzysztof Ch.

RÓWNICA - Ustroń Zdrój - Beskid Śląski

2009-10-04
2010-03-19 22:19:10
Avatar użytkownika
Krzysztof Ch. Uzależniony od podróży 1515 kilometrów

Czerwonym szlakiem na Równicę

Trasa: Ustroń Zdrój -> Równica

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Beskid Śląski > Ustroń ZdrójTrasa zaczyna się na dworcu PKP Ustroń Zdrój, gdzie rozpoczyna się wiele szlaków turystycznych. Czas przejścia do schroniska PTTK na Równicy ok. 1,5 godziny.

Miejsce odprawiania nabożeństw ewangelickich
Miejsce odprawiania nabożeństw ewangelickich


Początkowo droga kluczy wśród zabudowań Ustronia, jednak szlak jest dobrze oznaczony i nie ma problemów z orientacją. Po opuszczeniu Ustronia szlak prowadzi nas niezbyt stromą drogą gruntową, a po chwili wchodzimy w las. Jednak wkrótce trasa staje się kamienista i coraz bardziej stroma. Po drodze napotykamy siedemnastowieczne miejsce odprawiania nabożeństw ewangelickich. Stąd już nie daleko do schroniska. Po kilkunastu minutach marszu wychodzimy z lasu na grzbiet Równicy.

Chociaż stąd mamy już piękny widok na okoliczne góry, polecam jednak wejście na szczyt Równicy (884 m n.p.m.). Prowadzi tam już żółty szlak turystyczny, a także nieoznaczona, kamienista ścieżka biegnąca po lewej stronie grzbietu. Tu najlepszym rozwiązaniem jest wejście na szczyt właśnie tą ścieżką, a zejście żółtym szlakiem. Dzięki temu zobaczymy Ustroń i okolice z lotu ptaka oraz przepiękne krajobrazy górskie.

Panorama Ustronia z Równicy
Mała Czantoria - widok z Równicy
Wielka Czantoria - widok z Równicy

Tuż obok schroniska PTTK znajduje się drogowskaz informujący o kilku szlakach turystycznych. Można stąd iść m.in. na Orłową, Błatnią, czy do Brennej. My wybieramy szlak czerwony, który w 1 godzinę powinien zaprowadzić nas do przystanku PKP i PKS Ustroń Polana.Beskid Śląski - widoki z Równicy Schronisko pod Równicą Czerwony szlak na Równicę 01 BESKID ŚLĄSKI - Czerwonym szlakiem na Równicę
Avatar użytkownika
Krzysztof Ch. Uzależniony od podróży 1515 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2013-01-11 17:50:00

witam. tutaj tez pieknie . no , no  -super .

 

Pozdrawaim Karol

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020