Wyciąg linowy na oślą łączkę, Teresa Nowak

Paczółtowice zimą i latem

2010-03-06
2010-03-06 16:32:25
Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
Paczółtowice - zimowe i letnie uroki małej miejsowości znajdującej się ok.30 km od Krakowa.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Paczółtowice > Pole golfowe > Stok narciarski > Zabytkowy kościół > Dolina Racławki > Jazda konna > Strzelnica

Paczółtowice to mała miejscowość leżąca ok. 30 km od centrum Krakowa. Dokładnie znajduje się ona nieopodal podkrakowskich Krzeszowic. Aby tam dojechać należy w Krzeszowicach kierować się na Czerną słynącą z klasztoru Karmelitów Bosych.Potem znaki kierują na Pole Golfowe, zimą pojawiają się znaki kierujące do wyciągu narciarskiego.

Orczyk

W tym roku postanowiliśmy spróbować jazdy na nartach i właśnie tam zaczęliśmy stawiać nasze pierwsze kroki. Znajdują się tam trzy trasy zjazdowe. Ośla łączka z krótkim wyciągiem linowym, dłuższa ale łagodniejsza trasa i krótka stroma z wyciągami orczykowymi. Jest oczywiście wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Można wykupić sobie lekcje z instruktorem narciarskim. Jest to fajne miejsce dla takich osób jak my, które zaczynają swoją przygodę z nartami lub z deską. Plusem jest odległość 22 km od mojego miejsca zamieszkania i tym samym możliwość pojechania tam kiedy tylko nabierzemy ochoty. Oczywiście pod warunkiem, że jest śnieg ;)

Podejrzewam, że osoby zaawansowane w jeździe na nartach będą czuły tam niedosyt. W dodatku raz zaobserwowaliśmy, że przy sprzyjających warunkach narciarskich w czasie weekendu panuje tam bardzo duże oblężenie stoku. Co za tym idzie tworzą się dosyć duże kolejki do wyciągów.

Jednak dla mnie to super miejsce na podszlifowanie swoich umiejętności w jeździe na nartach.Kto chce się o tym przekonać to zapraszam na stronę internetową:

Widoczny wyciąg i trasa zjazdowa

http://krakow-valley.com/pl/narciarstwo-zjazdowe/

Dłuższa trasa zjazdowa

Na stronie można się dowiedzieć o innych atrakcjach np. jeździe konnej, strzelnicy, polu golfowym.

Lato sprzyja odwiedzaniu Paczółtowic właśnie za sprawą Pola Golfowego. Jest to fajne miejsce dla miłośników tego sportu.

Ja odwiedziłam to miejsce na rowerze. Zatrzymałam się tutaj w cieniu drzewka i tylko obserwowałam graczy.

W Paczółtowicach jest Sanktuarium Matki Bożej Paczółtowickiej znajdujące się na międzynarodowej trasie pielgrzymkowej szlaku Maryjnego: Czętochowa-Mariazell.

Widok na pole golfowe

Po minięciu kościoła jedziemy drogą w dół w stronę Racławic. U dołu wzniesienia skręcamy z szosy w prawo do Doliny Racławki.

Rezerwat krajobrazowy Doliny Racławki jest największym rezerwatem woj. małopolskiego, zajmuje obszar powierzchni 473,92 ha. W rezerwacie ukaże się nam bogactwo roślinności, stromych skał i urwisk oraz malowniczy potok Racławka. Przez dolinkę prowadzi główna ścieżka odwiedzana przez turystów ale od niej odchodzą boczne ścieżk,i prowadzące do rzadziej odwiedzanych zakątków rezerwatu.

Pole golfowe

Aby zgłebić te zakątki, kiedyś muszę wybrać się tam na pieszą wędrówkę. Z racji tego, że byłam tam rowerem, przejechałam tylko główną ścieżką wzdłuż potoku.

Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020