Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Szwajcaria Kaszubska

2008-06-27
2008-06-27 15:54:08
Avatar użytkownika
Sebastian Zakrzewski Zapaleniec 423 kilometrów
Jeden z najpiękniejszych zakątków Polski
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
kartuzy > chmielno > ostrzyce > szymbark > klasztor > jeziorka > jezioro > skansen
Zacznijmy od Kartuz - jednej w wielu miejsowości kandydujących do miana stolicy Kaszub. Znajdziemy tam wspaniały klasztor zakonu Kartuzów (założycieli miasta) z charakterystycznym dachem w kształcie trumny! W mieście istnieje kilka całkiem fajnych knajpek z dobrym jedzeniem (na Kaszubach dużo takich miejsc).

Udajemy się teraz do Chmielna - miejsca gdzie można zakosztować kąpieli w pięknych kaszubskich jeziorach - najbliższe to kłodno, ale warto trochę nadrobić drogi i podjechać do jeziora raduńskie dolne idealne na żagle i kajaki - długie i wąskie.

Kolejnym punktem podróży są Ostrzyce - polecam szaszłyki w restauracji nad jeziorem (niestety nazwy nie pamiętam), w sezonie można czasem zagrać w paintball, w pobliżu warto zajrzeć do "fermy łosi", a przede wszystkim podziwiać wspaniałe krajobrazy i poprostu się relaksować 🙂.

Jadąc z Ostrzyc w kierunku Wieżycy (najwyższy punkt widokowy Kaszub 329m) uważnie patrzmy na znaki - po prawej stronie jest kierunkowskaz na Szymbark. Istanieje tam skansen zupełnie nietypowy - znajdziemy tam wiele atrakcji zupełnie od siebie różnych np. bukier "ptasia wola" (zwiedzać tylko z przewodnikiem, można się podłączyć w trakcie zwiedzania, gdyż załapiemy się na bombardowanie - polecam) kościółek z mnóstwem pamiątek, łagr z sybiru (oryginał), najdłuższa deska na świecie wpisana do księgi rekordów Guinnessa kilka kaszubskich chat, oraz dom na dachu 😉 wchodząc do środka jest niemal pewna utrata równowagi. Wszystkie te atrakcję udostępnione są za przystępną ceną uiszczaną jednorazowo przy wejściu. Na miejscu jest plac zabaw dla dzieci, oraz miejsca gdzie można całkiem dobrze zjeść. Każdy kto odwiedzi ten szlak myślę, że chętni tu kiedyś wróci....Avatar użytkownika
Sebastian Zakrzewski Zapaleniec 423 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Aleksander Kostuch Domator 6 kilometrów
2012-04-20 10:20:33

Warto pisać o Szwajcari Kaszubskiej, bo to piękny region

Ostatnio edytowany: 2012-04-20 12:03

Avatar użytkownika
MACIEJ ZAKRZEWSKI Domator 13 kilometrów
2008-07-02 14:49:07
Bardzo zwięzły,tematyczny opis.Kaszuby są przepiękną krainą Polski!Warto o nich pisać,warto je przemierzać...:)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020