Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Konrad Wyżykowski

Las piwnicki

2010-01-01
2010-01-01 18:34:01
Konrad Wyżykowski Wędrowiec 109 kilometrów
Krótka wycieczka samochodowa do rezerwatu przyrody Las Piwnicki pod Toruniem
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Piwnice > Toruń - Stare Miasto

Las Piwnicki to niezbyt duży, ale malowniczy rezerwat, w którym zastaniemy stare, wielkie drzewa, śliczną przyrodę, a osobiście spotkałem nawet dużego, drapieżnego ptaka, którego niestety nie rozpoznałem 😉 Zaskakującym punktem trasy jest Instytut Ekologii i Ochrony Środowiska UMK - Stacja Ekologii Roślin w Olku , obiekt niestety wygląda na zdewastowany (zdjęcia są starsze), prawdopodobnie było tam włamanie.

Wrażenie robią wilekie drzewa, których ogrom docenić można podchodząc bliżej, po minięciu Stacji Ekologii Roślin. Przy wejściu do rezerwatu jest mapka, która pozwoli nam lepiej zorientować się w terenie.

Na miejsce trafić niby łatwo, a jednak trudno... Proponuję, jadąc drogą 553 na odcinku Toruń - Różankowo, rozglądać się za mostkiem na Strudze Łysomickiej, która wyznacza południową granicę parku. Jadąc od południa, od strony Torunia, za mostkiem, po lewej stronie, zobaczymy drogę w las prowadzącą do leśniczówki. Po drugiej stronie drogi, po prawej, ścieżka prowadząca w las doprowadzi nas po kilkudziesięciu metrach do granicy rezerwatu.

Las piwnicki
Konrad Wyżykowski Wędrowiec 109 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020