Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Góry Świętokrzyskie , Andrzej Rej

Góry Świętokrzyskie - Łysica

2008-06-25
2008-06-24 18:16:17
Andrzej Rej Wędrowiec 250 kilometrów
Górno, Święta Katarzyna, Łysica, Kakonin, Św. Krzyż, Nowa Słupia
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Święta Katarzyna > Łysica > Huta Szklana > Kakonin > Święty Krzyż > Nowa Słupia > Zespół klasztorny > kapliczka Żeromskiego > kapliczka Św.Franciszka > Łysica > Chata chłopska > Brama Wschodnia > Krzyże Katyńskie
Dojazd do Świętej Katarzyny z Górna. Obok klasztoru wejscie na szlak prowadzący na Łysicę. Po drodze kapliczka i źródełko Św. Franciszka. Dalej już tylko pod górę. Kamienista droga wymaga ciągłej koncentracji, bo każde złe postawienie stopy mogłoby stać się przyczyną sporego problemu. Widok z Łysicy prawie w całości przesłonięty wielkimi, starymi drzewami. No i dobrze, bo te rosnące dziko drzewa, paprocie i inne roślinki to wspaniała nagroda za wejście na Łysicę. Podziwiać je można w czasie znacznie łgodniejszego zejścia w stronę Św. Mikołaja i Kakonina.
Andrzej Rej Wędrowiec 250 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020