Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Staw Smreczyński, Tadeusz Walkowicz

Zakopane - pierwsze śniegi - 2009r

2009-10-14 - 2009-10-16
2009-12-13 10:44:03
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

TRASA 463

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zakopane - Dolina Kościeliska > Zakopane - zwiedzanie > Zakopane - Kasprowy > Zakopane - Spacer do Doliny Strążyńskiej > Zakopane - wyjazd

Przyjechaliśmy na kilka dni do Zakopanego.Pierwszy dzień. Wybraliśmy się do Doliny Kościeliskiej. Pada drobny, ale uciążliwy deszcz. W drodze do schroniska postanowiliśmy zaliczyć Jaskinię Mroźną. Przed nami grupa młodzieży wspinająca się do Jaskini. Po zwiedzeniu Jaskini udajemy się do schroniska Ornak. Totalnie zapchane schronisko, w przedsionku wypiliśmy gorącą herbatę i idziemy nad Staw Smreczyński. Tutaj pusto. Widok stawu psuje dziwaczna konstrukcja. W drodze powrotnej udajenmy się do Wąwozu Kraków.

Córka z Niną
Córka z Niną


Od rana pada śnieg. Zwiedzamy Zakopane.

Śnieg ciągle pada. Rodzina wraca, wnuczka Nina rozchorowała się. Ja wybieram się w kierunku Kużnic. Czekając na chętnych na wyjazd na Kasprowy, sprawdzam szlaki na Giewont i do schroniska Murowaniec. Gdy wyszliśmy z kolejki, na zewnątrz bardzo wiało i tyle nasypało śniegu, że nie dało się pospacerować. Wracam.

Nina na Krupówkach
Pierwszy atak zimy
Pierwszy atak zimy

Śnieg ciągle pada. Wybieram się ścieżką pod Reglami do Doliny Strążyńskiej. Doszedłem do połowy szlaku w Dolinie i wracam. Połamane drzewa i gałęzie uniemożliwiają dalszą drogę.Piekna pogoda przestał padać śnieg i wyszło słońce. Do południa spaceruję po Zakopanym. Wracam do domu przez Kraków. Im dalej od Zakopanego tym mniej śniegu.

Potok w Kużnicach
Potok w Kużnicach

Kolejka w Kużnicach Pierwszy atak zimy Na Kasprowym Wracamy do Kuźnio Droga z Kużnic Droga z Kużnic Droga z Kużnic W Dolinie Strążyńskiej W Dolinie Strążyńskiej W Dolinie Strążyńskiej Przestało padać - jest pięknie Przestało padać - jest pięknie Przestało padać - jest pięknie Przestało padać - jest pięknie Giewont z Krupówek Przestało padać - jest pięknie Giewont z Krupówek Zakopane - pierwsze śniegi - 2009r
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-05-04 20:12:09

Drogi Tadeuszu !

Cudowne zdjęcia zimowego Zakopanego . Pozdrawiam Monika B.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020