Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Tadeusz Walkowicz

Szczyrk - Zaliczenie Korony Gór Polski - 2008r

2008-06-26 - 2008-06-27
2009-12-13 10:28:27
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Skrzyczne i Czupel

TRASA 417

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szczyrk - hotel > Czupel i Skrzyczne > Korona Gór Polski

26.06.2008r. SzczyrkTakiej wyprawy dotychczas nie było. Po pierwsze trwała cztery dni, zgromadziła ponad 150 uczestników. Na dodatek ściągnęła rekordową liczbę osób kończących zdobywanie Korony, których pierwotnie miało być siedemnastu, a w rzeczywistości było ponad czterdziestu.Spotkanie zaczęto się w czwartek, 26 czerwca 2008 r. w gościnnych murach Domu Turysty PTTK w Szczyrku. Tradycyjnie niemal w komplecie otwieraliśmy wyprawę klubowym hymnem i serdecznym powitaniem. Później już na klubowym spotkaniu mówiliśmy o wielu sprawach i problemach klubowych. Jak każe tradycja w trakcie tego wieczoru uroczyście witani byli debiutujący na imprezie członkowie klubu, dyskutowana była sprawa udziału Klubu w wielkim ponaddwuletnim programie zagospodarowania szlaków koronnych.27.06.2008r. Szczyrk – Bystra Śląska - Wilkowice – Czupel – powrót do Szczyrku.

Ze Szczyrku, PKS do Bystrej, drogą do Wilkowic i na szlak niebieski przez Magurkę na Czupel – 930m – najwyższy szczyt Beskidu Małego, bardzo ciepło i parno. Góra Żar - na jej szczycie, oraz w jej wnętrzu znajduje się podziemna elektrownia szczytowo - pompowa Porąbka – Żar. Górny zbiornik widoczny jest z daleka, tworząc charakterystyczną spłaszczoną sylwetkę góry. Schronisko na Magurce w Beskidzie Małym zostało wybudowane i oddane do użytku 1903 roku. Po pożarze w 1912 roku, wybudowano tym razem murowane, piętrowe schronisko. Okazały budynek, został oddany do użytku w 1913 roku. Budynek posiada dużą widokową werandę, obszerną jadalnię i restaurację. Po zdobyciu szczytu powrót szlakiem do Wilkowic i Bystrej, potem autobusem do Szczyrku. Teraz szlakiem zielonym idę na Skrzyczne. Skrzyczne – 1257m – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego sporo ludzi, lecz pogoda zaczęła się zmieniać, zaczął padać deszcz, robię zdjęcia i po odpoczynku, schodzę do Szczyrku.

28.06.2008r Szczyrk

W ostatni, niedzielny dzień, tuż po śniadaniu nastąpiło uroczyste ogłoszenie decyzji Loży Zdobywców nadającej godność ZDOBYWCY KGP ponad czterdziestu osobom. Podczas ceremonii pasowania wręczane były specjalne numerowane odznaki, dyplomy i legitymacje. Jeszcze pamiątkowe zdjęcia, jeszcze gratulacje - i oto nadszedł czas podsumowania wyprawy. Redaktor naczelny „Psk" podziękował serdecznie wszystkim za udział i współpracę.

Szczyrk - Zaliczenie Korony Gór Polski - 2008r
Szczyrk - Zaliczenie Korony Gór Polski - 2008r

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020