Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Ustronie Morskie , Wojciech Grabowski

Ustronie Morskie

2007-08-27 - 2007-08-31
2008-06-23 07:33:21
Avatar użytkownika
Wojciech Grabowski Krajtroter 3336 kilometrów
Pod koniec sierpnia nad morzem jest jeszcze całkiem przyjemnie
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ustronie Morskie > Ustronie Morskie > Ustronie Morskie > 800 letni Dąb Bolesław > 640 letni Dąb Warcisław > Latarnia morska w Kołobrzegu > Molo w Kołobrzegu > Gąski > Latarnia morska w Gąskach > Rusowo > Kościół z XIVw. > Pozostałości po parku i pałacyku > Mielno > Grzybnica > Kościół w Mielnie > Kamienne kręgi
Pod koniec sierpnia ,gdy wszyscy uciekają znad morza ,dla nas rozpoczynały się krótkie wakacje. Jest to pora dla ludzi , którzy lubią spokojne i ciche wakacje. Ceny opadły a atrakcje pozostały. Pierwszy dzień nad morzem i oczywiście kąpiel. To nic że ludzie poubierali się jakby już była jesień. Nas to nie zraziło. Następnie spacer po uroczym miasteczku i czas na odpoczynek. Dzień drugi to wypad do lasu na zwiedzanie a raczej podziwianie najstarszego dębu w Polsce ( a czy to prawda niech się spierają naukowcy). Kilometr dalej rośnie 160 lat młodszy dąb, ale ponieważ dębów w tym roku obejrzałem bardzo dużo w Rogalinie więc Warcisława sobie darowałem. Bolesław majestatycznie stoi sobie w lesie i godnie się starzeje. Bardzo łatwo tam trafić. Przy stacji kolejowej Bagicz zostawiamy samochód i po dwóch kilometrach oznaczoną drogą trafiamy na miejsce. Ponieważ było wcześnie pojechaliśmy do Kołobrzegu pospacerować po deptaku i oczywiście po molo. Wieczorny spacer i kąpiel oczywiście w Ustroniu Morskim. Dzień trzeci to odwiedziny latarni morskiej w Gąskach. Widok z wysokiej latarni jest fantastyczny. Po obiedzie spacer po Ustroniu i karmienie mew, których jest tu bardzo dużo. Następnego dnia krótki wypad do Rusowa. Zabytkowy kościółek i obok pozostałości po parku i pałacyku . Po drodze w Kukini mijamy przetwórnię ryb i można tam zaopatrzyć się w rybki pod różnymi postaciami. Do domu posmakować zakupione rybki i oczywiście nad morze na długi spacer. Wieczorem dziennik i pogoda i spanko. Rano wypad nad morze, spacer po piaszczystej plaży i na świeżą rybkę do sklepu na plaży i niestety czas do domu. Po drodze mijamy Mielno. Krótka przerwa nad morzem i dalej. 40 kilometrów dalej w Grzybnicy następna przerwa. Kamienne kręgi podobne do tych które zwiedziłem w Węsiorach i Odrach, ale warto je zobaczyć. Do domu jeszcze kilka godzin jazdy i niestety - koniec wakacji.
Ustronie Morskie Ustronie Morskie Ustronie Morskie - na molo Ustronie Morskie Ustronie Morskie Pani Ratownik w Ustroniu Morskim Ustronie Morskie Ustronie Morskie Ustronie Morskie -centrum kwiatów W drodze do Bolesława W drodze do Bolesława Bolesław Bolesław Bolesław Bolesław Kołobrzeg Bolesław Gąski Gąski Gąski Gąski Gąski Rusowo Rusowo Rusowo Rusowo Rusowo Rusowo Mielno Mielno Mielno Grzybnica Grzybnica Grzybnica Grzybnica Grzybnica Grzybnica Grzybnica Grzybnica Grzybnica Ustronie Morskie Ustronie Morskie Ustronie Morskie
Avatar użytkownika
Wojciech Grabowski Krajtroter 3336 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Tomasz Stolz Domator 17 kilometrów
2012-02-22 22:48:59

Krótko, ale treściwie :) Widzę, że wycieczka usłana zwiedzaniem, a czas urlopu w pełni wykorzystany :) Ustronie Morskie jest bardzo fajne. To jedna z tych miejscowości, które nie rozwijają się zbyt prężnie, co w mojej ocenie jest jej ogromnym atutem - nadal pozostaje kameralnie i rodzinne, nie tak zalane betonem jak popularne kurorty. Wciąż czuć tu morską bryzę, a nie spaliny i rozgrzany aswalt. 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020