Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Dworki powiatów słupskiego i lęborskiego, Wojciech Soroka

Dworki powiatów słupskiego i lęborskiego

2009-11-08
2009-11-08 20:32:18
Avatar użytkownika
Wojciech Soroka Krajtroter 2014 kilometrów
Zasadniczo nie jest to opis wycieczki, a jedynie wprowadzenie do nurtującego mnie problemu dworków. Relacja moja ma stanowić też informację o planowanej inwestycji.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Poraj koło Łeby > Cecenowo > Karżniczka

W miejscowości: Poraj, Cecenowo i Karżniczka znajdują się/ znajdowały się dworki. Może od początku: kilka dni temu zelektryzowała mnie wiadomość zasłyszana w radiu - jedyny na Pomorzu pałac na wodzie znajdujący się w Karżniczce spłonął doszczętnie. Zapłonąłem świętym gniewem. Dzień później trafiłem do mojego kolegi z czasów szkolnych. Jakiś czas temu podjęliśmy współpracę oczywiście w branży turystycznej. W budynku przypominającym dworek prowadzi działalność hotelarsko-gastronomiczną. Nadmienić należy, iż w obiekcie tym kiedyś znajdowało się więzienie - taka ciekawostka. Jak już powiedziałem trafiłem do niego dzień, może dwa po pożarze pałacyku na wodzie. Ponieważ wiem, że w kwestii ratowania obiektów historycznych mój kolega ma podobne zdanie, opowiedziałem jemu, co sam usłyszałem w mediach. Wierzcie mi, też był (powiedzmy sobie) mocno zdenerwowany. Jednak najwazniejszy jest efekt końcowy naszej rozmowy:Wspólnie chcemy podjąć wysiłek ratowania innego obiektu pochodzącego w pewnej części jeszcze z XVI w. Już dziś chcemy Was zaprosić do w tej chwili nieistniejącego hotelu w Cecenowie, które zwane jest (za sprawą licznych bocianich gniazd) przez miejscową ludność BOCIANOWEM. Mamy parę pomysłów, jednakżew tym wszystim chodzi nam o uratowanie niszczejącego budynku.Wszystkim szanownym Krajtroterom czytającym powyższy tekst wdzięczni będziemy za komentarze. Do zobaczenia w Cecenowie...

Avatar użytkownika
Wojciech Soroka Krajtroter 2014 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020