Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Częstochowa kościół św.Zygmunta przy starym rynku,początek wycieczki, ivona

Mstów

2009-09-20
2009-11-08 18:26:20
Avatar użytkownika
ivona Zapaleniec 713 kilometrów
Częstochowa,Mstów,Poraj,Myszków
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Częstochowa > Mstów > Poraj koło Łeby

Jest to relacja z mojej wycieczki rowerowej którą odbyłam 20.09.2009 roku.Do Częstochowy przyjechałam pociąciem,na Starym Rynku odszukałam zielony szkak rowerowy,którym popedałowałam🙂.
Scieżka rowerowa prowadzi brzegiem Warty,natychmiast po przekroczniu drogi E75 znajdujemy się pośród natury,przyjemność podziwiania widoków psuła mi świadomość,że na ścieżce znajduje się mnóstwo potłuczonego szkła,odcinkami prowadziłam rower,,kapeć,,zakończyłby moją wycieczkę.Pierwszy punkt wycieczki to Przeprośna Górka i znajdujące się na niej Sanktuarium św.Ojca Pio.Z wzniesienia podziwiałam panoramę Częstochowy.Cel mojej podróży Mstów coraz bliżej,ścieżka prowadzi nieco dalej od Warty,ja wybrałam czerwony szlak pieszy...oj,ciężko było nim zjechać rowerem🙂Jako pierwsze odwiedzam kompleks zabytkowych stodół,właściwie żadna nie ma już dachu...zostały tylko szkielety frontowych ścian..Ze wzniesienia widzę kościół w Wancerzowie,do którego się udaję...pod kościołem miła niespodzianka,całe pole obsiane kwitnącymi akurat słonecznikami,po krótkiej sesji fotograficznej jadę nad Wartę pod Skałę Miłości na krótki odpoczynek,,rosnące rzeżby,, znalazłam dopiero szukając żółtego szlaku,wydłubane w pozostałych po ścięciu pniach topoli postaci robią niesamowite wrażenie.Żółty szlak,to już właściwie droga powrotna,zbaczam jednak do Kusiąt żeby zobaczyć grupę malowniczych skał zwanych Górami Towarnymi.Ruiny zamku w Olsztynie(oj...a na mapce zaznaczyło mi ten Olsztyn warmiński)podziwiam tylko ze szczytu Towarnych,przez samo miasteczko tylko przemykam...nad jeziorem Poraj uświadamiam sobie,że to już pora wracać do domu i to jak najszybciej bo zaczyna się fioletowy zmierzch.Mstów jezioro Poraj-wracam do domu widok na Olsztyn z gór Towarnych skalny pocałunek-Towarne Małe Góry Towarne Duże Góry Towarne Małe Warta-okolice Mstowa rosnące rzeźby...:))) Mstów -Skała Miłości Wancerzów kościół Jurajskie pole słoneczników Mstów-zabytkowe stodoły Sanktuarium Ojca Pio w Przeprośnej Górce panorama Częstochowy z Przeprośnej Górki Warta,kilka kilometrów za Cz-wą krajobraz staje się bardzo przyjazny
Avatar użytkownika
ivona Zapaleniec 713 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
2011-07-21 20:47:56

:)) baaardzo lubię te tereny i wszelkiego rodzaju kombinacje wycieczkowe po tych właśnie trasach ;) Ładne zdjęcia :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020