Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Krótki szlak na przełęcz Przegibek!, Marcin Walczak

Krótki szlak na przełęcz Przegibek!

2009-10-22
2009-10-22 17:43:59
Avatar użytkownika
Marcin Walczak Krajtroter 5256 kilometrów
Tylko 1km, bukowym lasem, momentami ostro pod górkę 😉
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Bielsko-Biała

Straconka Podlas - Przełęcz Przegibek szlak czarny!

Jest to króciótki szlak, który może być połączony z wyjściem z Przełęczy Przegibek na Magurkę lub Hrobacza Łąkę. Jeżeli ktoś zna drogę z Bielska -Białej do Międzybrodzia Bialskiego to dobrze wie, że jest ona bardzo, ale to bardzo kręta, długi podjazd i długi zjazd.


Szlak ze Straconki Podlas prowadzi tylko lekkim łukiem na samą Przełęcz Przegibek. Dojazd do Straconki Podlas autobusem MZK nr 11 i po 25 minutach jesteśmy na Przełeczy.
Szlak prowadzi cały czas bukowym lasem, w którym można znaleźć niejednego prawdziwka (raczej przy pierwszym wysypie).

Zaraz, zaraz co w tym szlaku jest takiego interesującego?
I po co go opisuje ? Sam nie wiem... 😉 Ale jest to alternatywa dla tych, którzy nie mają środku transportu, który dowiezie ich na Przełecz Przegibek.Na przełeczy znajduje się punkt gastronomiczny "Gawra" oraz parking. Po przejściu przez drogę możemy zobaczyć kapliczkę z figurką Chrystusa Frasobliwego z 1858 r. i pomnik Ofiar Wojny. Punkt ten ma również walory krajobrazowe w postaci interesującego widoku w stronę Żaru.

Zobacz profil i zdjęcia ze szlaku: Straconka - Przełecz Przegibek

Avatar użytkownika
Marcin Walczak Krajtroter 5256 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2010-10-30 16:33:55
Byłam,zwiedziłam! Fakt,że krótka trasa,ani się człowiek nie obejrzy,ani nie zmęczy,a już jest na Magurce,widoki są stąd oczywiście niesamowite,akurat gdy dotarłam z koleżanką na sam szczyt,zaczęło się chmurzyć,doliny zniknęły w mgle,a po chwili znów słoneczko wraz z drobnym deszczykiem,było nawet ciekawie.Szlak ten warto polecić tym,którzy dopiero zaczynąją wędrówki górskie,aby ich nie zniechęcić ta droga jest w sam raz dla początkujących.Pozdrawiam i zachęcam Ciebie do robienia zdjęć na kolejnych wypadach,bo jak widać nic nie dodałeś ,za to ja ich trochę mam również i z tej wycieczki ;)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020