Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Katarzyna Jamrozik

stawy i jeziora Jaworzna

2009-08-09
2009-10-22 08:05:54
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Byczyna > Jaworzna > Jeleń > Jeiorki > Stawy Groble > zalew Sosina > stawy Tarka > Chrzanów > ChrzanówW te wakacje mogliśmy już wykorzystać to że najmłodszy członek naszej rodziny w końcu nauczył się jeździć na rowerze. Zaczęłam doceniać też to że w naszej okolicy jest gdzie się wybrać na dłuższe przejażdżki i najczęściej jeździmy lasami. Niedaleko mamy Puszczę Dulowską którą można dojechać prawie pod sam Kraków. Jest też kilka miejsc w sąsiednim województwie - śląskim dokąd jeździliśmy przez wakacje. A najważniejsze że są to trasy łatwe prawie dla dzieci.

staw na Jeziorkach
staw na Jeziorkach

Groble w ByczynieŻeby tam dojechać prawie wcale nie musimy jeździć drogami, głównie jedzie się przez lasy ale są to ścieżki utwardzane, nawet górek tam żadnych nie ma. Przy stawach można usiąść na jednej z licznych ławek jakie tam są. W wekendy jest tam dość sporo spacerowiczów, głównie rybaków.

Ostatnim razem chcieliśmy sprawdzić inną drogę powrotną do naszego Balina i niestety przekonaliśmy się że nie wszystkie szlaki rowerowe które są na mapie istnieją w rzeczywistości. Może kiedyś nimi były ale są już dawno zapomniane i trzeba się przedzierać w trawie po kolana. Po małych trudnościach doprowadziliśmy rowery na wzniesienie Wianek gdzie przy dobrej pogodzie można zobaczyć Tatry. My obejrzeliśmy za to zachód słońca i na szczęście do domu było już tylko z górki.

Groble w Byczynie
Groble w Byczynie


Sosina Sosina w Szczakowej Rodzinny rajd rowerowy im. Mamota Tarka w Jeleniu widok z Wianka w Balinie stawy i jeziora Jaworzna
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020