, Janek

Spotkanie Klubu Góry Szlaki - Doliny Gąsienicowe.

2009-08-21
2009-10-13 09:49:32
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów
Kuźnice /około1000m n.p.m./ - Przełęcz między Kopami /1499m n.p.m./ - Schronisko PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej /1500m n.p.m./ - Czarny Staw Gąsienicowy /1625m n.p.m./ - Mały Kościelec /1863m n.p.m./ - Przełęcz Karb /1853m n.p.m./ - Kościelec /2155m n.p.m./ - Przełęcz Karb - Zielona Dolina Gąsienicowa - Schronisko PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej

Wczesnym rankiem na wcześniej umówione spotkanie poprzez forum Klubu Góry - Szlaki zjawiło się w Kuźnicach 9 osob, w tym nasz gość z USA Ania ze swoją córką i siostrzenicą z których to inicjatywy była ta górska eskapada. Zapoznając się w drodze bez trudu dotarliśmy po 2 godzinach doliną Jaworzynki najpierw na Przełęcz między Kopami a następnie do schroniska "Murowaniec", gdzie sobie zaklepaliśmy noclegi na najbliższą noc. Już bez zędnego obciążenia udaliśmy się w stronę Czarnego Stawu Gąsienicowego, gdzie część grupy udała się na Orlą Perć natomiast pozostali skierowali się w kierunku Małego Kościelca i Przełęczy Karb. Na rozległym zboczu Małego Kościelca zapadla decyzja, że kto ma ochotę atakuje Kościelec natomiast pozostali będą czekać na Przełęczy Barb, korzystając ze slonecznej pogody. Następnie już wszyscy zeszliśmy na malowniczą Zieloną Dolinę Gąsienicową, podziwiając jej piękno. Nie śpiesząc się zbytnio doszliśmy pod wieczor do schroniska, gdzie oczekiwaliśmy na grupę wracającą już dość późno z Orlej Perci. Wspóln kolacja w schronisku i symboliczne piwko skonsolidowały naszą świeżo utworzoną grupkę pasjonatow górskich wędrówek. Wspaniała atmosfera wieczoru w górskim schronisku zostawiła niezapomniane wspomnienia wspólnie spędzonych godzin, przecież przypadkowo zebranej grupySpotkanie Klubu Góry Szlaki - Doliny Gąsienicowe.
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021