Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kamienne kręgi w Węsiorach, Danusia

Dzień na Kaszubach II

2008-08-12
2009-10-01 17:36:41
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

 Gołubie,Węsiory

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Lubiana > Gołubie > Węsiory

GołubieGołubie to mała miejscowość położona w centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Znajduje się tu Gołubieński Ogród Botaniczny,który jest własnością prywatną. Powstawał stopniowo od 1971 r. Zbiory roślinne podzielone są na 5 działów: ekologiczny,roślin leczniczych, roślin ozdobnych, arboretum i zadrzewienia.

Kamienne kręgi w Węsiorach
Kamienne kręgi w Węsiorach


Węsiory

Kamienne kręgi w Węsiorach
Kamienne kręgi w Węsiorach
Ogród Botaniczny w Gołubiu

W Węsiorach, niewielkiej kaszubskiej wsi, znajduje się niezwykłe cmentarzysko. Okrągłe kurhany,wyłożone kamieniami tworzą na ziemi niesamowite kręgi. Kurhany te znajduja się w lesie,co potęguje wrażenie niesamowitości miejsca. Odczuwa się tu dziwną energię. Niektórzy twierdzą,że negatywną,ponieważ najprawdopodniej jest to jakis pradawny cmentarz. Inni uważają,że wręcz przeciwnie,że energia ta oddziaływuje na ludzi pozytywnie. Jednak każdy odwiedzający to miejsce przyznaje,że wytwarza się tam jakis niepowtarzalny nastrój skupienia,zamyślenia nad przemijaniem czasu. Pojawiają się pytania,często bez jednoznacznej odpowiedzi: kto,kiedy i w jakim celu ułożył te kamienie? A gdy uświadomimy sobie,że te kamienie mają więcej lat niż niejeden muzealny eksponat,to przeszywa niesamowite uczucie więzi z zamierzchłą przeszłością.Zmęczeni wędrówką wśró kurhanów możemy posilić sie w pobliskim barku np . kaszubskimi "ruchankami"-smacznymi placuszkami drożdzowymi.

Ogród Botaniczny w Gołubiu
Ogród Botaniczny w Gołubiu
Ogród Botaniczny w Gołubiu Ogród Botaniczny w Gołubiu Ogród Botaniczny w Gołubiu Ogród Botaniczny w Gołubiu Dzień na Kaszubach III
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020