, Janek

XXI Zjazd Klubu Góry Szlaki - deszczowe Czerwone Wierchy

2009-07-25
2009-10-01 11:18:28
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów
Kiry /około 1000m n.p.m./ - Polana Wyżna Kira Miętusia - Piec na Wyżnej Równi /1470m n.p.m./ - Chuda Turnia /1856m n.p.m./ - Ciemniak /2096m n.p.m./ - Krzesanica /2123m n.p.m./ - Małołączniak /2096m n.p.m./ - Kopa Kondracka /2006m n.p.m./ - Kondracka Przełęcz /1725m n,p.m./ - wylot Doliny Małej Łąki /930m n.p.m./ - Gajówka Mała Łąka - Kiry /Drogą pod ReglamiJako gospodarz XXI Zjazdu Klubu Góry Szlaki z kwaterą w Witowie mimo niepewnej tego dnia pogody musiałem zaoferować zjazdowiczom wycieczkę bo po to przyjechali przecież w Tatry.Wiedzieliśmy wszyscy, że tego dnia może być różnie na górskich szlakach.

Wybór padł na Czerwone Wierchy z Doliny Kościeliskiej.

Pierwszy odpoczynek i widoki spod Pieca na Wyżnej Równi nie zapowiadały nic specjalnego w zmianie w wyklarowanej pozornie pogodzie.Ktoś nawet wspomniał o niezrealizowanych na tego dnia Rohaczach.

Na Chudej Turni, tuż pod szczytem Ciemniaka zaczęły z sobą ścierać się białe z szarymi potężne bałwany chmur.

Na Ciemniak dotarliśmy jeszcze w dobrych nastrojach z nadzieją na utrzymanie się dobrej pogody, nie marząc absolutnie o słońcu.

Zejście z Ciemniaka w stronę najwyższego z czterech szczytów Czerwonych Wierchów – Krzesanicy odbyło się jeszcze bez większych przeszkód.

Załamanie pogody nastąpiło pod szczytem Krzesanicy.

Przenikliwe zimno, wiatr i mieszanka gradu z deszczem i pomruki z nieba przypomniały nam o pokorze względem gór.

W strugach deszczu, przemarznięci przemknęliśmy jak ekspres przez Małołączniak i Kopę Kondracką do Przełęczy Kondrackiej, gdzie przestało padać i nawet zaczęły się wyłaniać zarysy otaczających nas szczytów.

Humory się poprawiły, bo ktoś wyciągnął zabunkrowaną piersiówkę, komuś się zachowała jeszcze gorąca herbata.

Aura jakby na zamówienie pozwoliła nam zejść z najbardziej stromego i niebezpiecznego zbocza od przełęczy, ale lunęło na nas z powrotem rzęsistym deszczem na płaskim już terenie Doliny Małej Łąki.

Przed Ścieżką pod Reglami znowu przestało padać więc zrobiliśmy postój na wylanie wody z butów i wyżęcie skarpet.

Dalej na Gronik i Droga pod Reglami bez przeszkód w dobrych nastrojach dotarliśmy do parkingu w Dolinie Kościeliskiej a stamtąd samochodami na kwaterę w Witowie.

Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020