Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Grzegorz Binkiewicz

Dni Transportu Publicznego - częśc pociągowa

2009-09-20
2009-09-30 22:16:14
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa

Dni transportu publicznego była to dwudniowa akcja, by przybliżyć warszawiakom ale i nie tylko jak wygląda tabor pojazdów przemieszczających się po stołecznych ulicach, a także podczas drugiego dnia pokazać tabor kolejowy teraźniejszy i przeszły kolei różnych spółek m.in. PKP INTERCITY, TLK, SKM , PKP Energetyka.

W dniu drugim miejscem spotkania był Dworzec Zachodni, tam udostępniono 2 tory na których stały lokomotywy jedna za drugą. I tu też organizatorzy super się spisali, każdy kto chciał miał watę cukrową za darmo, do każdego pociągu dało się wejść, zobaczyć, porozmawiać z maszynistą, zwiedzić maszynownie. Stały pojazdy techniczne PKP Energetyka, a także czołg z wielkim spychaczem. Wielkim rarytasem była lokomotywa parowa sprawna i działająca a na domiar szczęścia była ona wypuszczana co kilka godzin na trasę jako krótka wycieczka parowozem z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego i z powrotem. Niestety nie udało nam się dostać biletu na pociąg więc tylko zobaczyliśmy kolej z zewnątrz i wewnątrz, a na prośbę otworzono nam wrota do pieca by zobaczyć jak wygląda to w środku. Dodatkowo były punkty wystawnicze jak np. muzeum kolejnictwa w Warszawie, a także pojazdy przerobione na szynowe z samochodów a mianowicie przerobione i pięknie zrobione auta Warszawy.

Był to 8 raz kiedy w Warszawie zorganizowano Dni transportu publicznego. Za rok jak będą postaram się spędzić tam troszkę więcej czasu i zdąć dokładniejszą relację bo w tym roku na każdy dzień mogliśmy przeznaczyć tylko po około godzinę więc sam przyznam iż trochę mało.KONIEC

Dni Transportu Publicznego - częśc pociągowa
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020