Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Grzegorz Binkiewicz

Dni Transportu Publicznego - częśc autobusowo tramwajowa

2009-09-19
2009-09-30 22:05:24
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa

Dni transportu publicznego była to dwudniowa akcja, by przybliżyć warszawiakom ale i nie tylko jak wygląda tabor pojazdów przemieszczających się po stołecznych ulicach, a także podczas drugiego dnia pokazać tabor kolejowy teraźniejszy i przeszły kolei różnych spółek m.in. PKP INTERCITY, TLK, SKM , PKP Energetyka. Dzień pierwszy odbył się na stacji metra Młociny. Było to idealne miejsce z tego faktu iż w tym węźle komunikacyjnym jest zarówno stacja końcowa metra, pętla autobusowa i pętla tramwajowa, oraz blisko z tego miejsca do zajezdni zarówno autobusowej jak i tramwajowej. Dodatkowo taka ciekawostka, że jest to tak ciekawie skonstruowane, iż wystawiają się tam różne formy artystyczne a ostatnia ciekawostka jaką słyszałem to to, iż losowanie grup do Euro 2012 także odbędzie się w tym miejscu.  

 

Podziwiać tam było można autobusy które jeździły i jeżdżą po stołecznych drogach, do tego zobaczyć można było pojazdy ratownicze grupy wysokościowej oraz grupy ratownictwa ”Metro”. Każdy kto chciał mógł nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, przejechać się autobusem piętrowym, pojechać do zajezdni tramwajowej i autobusowej, zwiedzić każdy pojazd, usiąść na miejscu kierowcy, posiedzieć na motocyklu policyjnym, przejechać się drezyną, powspinać się na ściance wspinaczkowej, a także dla wytrwałych kto chciał  mógł stanąć w długiej kolejce po wejściówkę do stacji technicznej metra przy Kabatach.. Oprócz tego iż były pojazdy na „gumach” to były także szynowe oprócz w/w drezyny stały tramwaje z wielu  przedziałów czasowych, od bardzo starych, przez te podczas rusyfikacji naszego kraju, po najnowsze niskopodłogowe. Tak samo każdy można było zwiedzić, posiedzieć na ławkach/siedzeniach, podziwiać ten fakt iż istniały tramwaje gdzie ludzie jak w pociągach mogli mieć bilet na 1 lub 2 klasę (różnica była taka iż w 1 były obite skórą siedzenia a w 2 drewniane ławki).KONIEC

Dni Transportu Publicznego - częśc autobusowo tramwajowa
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020