Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Grzegorz Binkiewicz

Pl. Politechniki w Warszawie jako zimowy plan filmowy

2007-12-09
2009-09-30 15:59:20
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
WarszawaByła to zima roku 2007. Dowiedziałem się od kolegi, że można pojechać na plan zdjęciowy na pl. Politechniki w Warszawie by porobić fotki kiedy kręcili film „Popiełuszko”. Staliśmy na mrozie od 13 do około 17. Mimo iż nie było śniegu to mróz dawał się we znaki. Fajnie było zobaczyć produkcję filmu od kuchni. Przygotowania, scenografię na lata gdzie papier toaletowy był rarytasem. Samo miejsce jakim jest Pl. Politechniki jest wspaniały, całkiem spory, z pięknym budynkiem uczelni. Do tego postawili stare polonezy, duże fiaty i syreny a także dwa wozy bojowe policji (przemalowane tylko na milicja) a tak normalnie bojowe wozy służące czynnie w jednostkach przywieźli.Na domiar szczęścia podczas kręcenia scen co jakiś czas przejeżdżał ulicami starodawny tramwaj wożący warszawiaków za darmo po stołecznych torowiskach; w środku był mikołaj i rozdawał dzieciom cukierki. Dodatkowo można było porównać zmiany jakie zaszły w ubiorze milicji i policji ponieważ jedni jako statyści grali w filmie a drudzy niedaleko stali jako osoby przydzielone w rejon kręcenia filmu. Zobaczyć można było do tego przejeżdżającego tramwaju stary przystanek i ciężarówkę wyładowaną szarym papierem toaletowym.Około godziny 16:30 zaczęto rozpalać koksowniki (bo zdjęcia trwały jeszcze trochę a już powoli po pierwsze robiło się lodowato w ręce a także zaczęło być coraz ciemniej. Przyjechali strażacy rozprószyć pianę na ulicy bo w okresie w jakim odbywa się film były srogie zimy z dużą ilością śniegu, a nie to co teraz u nas się pokazuje. Osobiście filmu nie widziałem więc nie wiem jaki efekt dała piana strażacka, ale podczas kręcenia filmu nie wyglądało to najlepiej, piana się szybko zamieniała na mokrą czarną plamę na jezdni.

Osobiście powiem, że niesamowite przeżycie, popatrzeć jak kręcą taki film z bliska, popatrzeć jak ludzie starają się uwiecznić na taśmie filmowej kawałek historii. Jeżeli kiedyś będziecie mieli taką możliwośc pójść na plan filmowy to gorąco polecam. A nóż widelec jakiś head hunter waz zauważy i wkręci na plan jako statystę i kariera aktora stanie powolnymi kroczkami otworem 🙂.

KONIEC

Pl. Politechniki w Warszawie jako zimowy plan filmowy
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020