Trzemeszno, Wojciech Grabowski

Gniezno i okolice

2008-06-16
2008-06-16 19:14:11
Avatar użytkownika
Wojciech Grabowski Krajtroter 3336 kilometrów

Śladami pierwszych Piastów

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Strzelno > Trzemeszno > Gniezno > Ostrów Lednicki > Dziekanowice > Pobiedziska > Rotunda św. Prokopa > Kościół pw. św. Trójcy > Kościół pw. NMP. > Katedra w Gnieźnie > Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie > Muzeum Archidiecezjalne w Gnieźnie > Palatium na wyspie > Wielkopolski Park Etnograficzny > Skansen Miniatur
Jest rok 2002. Miałem tylko jeden dzień a do zwiedzania bardzo dużo. Strzelno i msza poranna. Jedyna okazja,aby po mszy zwiedzić zabytkowy kościół i poprosić o możliwość zwiedzenia Rotundy. Udało się i już po dwóch godzinach jedziemy do Trzemeszna. Zabytkowy kościół pw.NMP. Początki sięgają X wieku, kilkakrotnie przebudowywany ale naprawdę są tam ciekawe rozwiązania. Gniezno- Katedra a wewnątrz: Drzwi gnieźnieńskie (XIIw.) , srebrna trumna z relikwiami świetego Wojciecha, podziemia katedry oraz płyta nagrobną biskupa Oleśnickiego wykonana przez samego mistrza Wita Stwosza. Stąd do muzeum państwa polskiego tylko kilka minut. Ale warto tam wstąpić. Dalej to Ostrów Lednicki - przeprawa promem na wyspę i Palatium. Zwiedzanie wyspy to tylko chwila i Park w Dziekanowicach już czeka. Zwiedzamy stare chatki, kościoły i dalej w drogę. Zaraz za miasteczkiem Pobiedziska ( w kierunku do Poznania) rozpoczyna się skansen miniatur. Zwiedzanie zajmuję około godziny. I już jest wieczór , czas do domu.
Avatar użytkownika
Wojciech Grabowski Krajtroter 3336 kilometrów

Komentarze

Vanessa
2008-06-20 18:39:07
-Byłam w tych miejscach na wycieczce klasowej i są warte zobaczenia. Miniatury w Pobiedziskach są super!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020