Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, magdalena skwara-denkiewicz

Barania góra

2009-09-19
2009-09-19 17:30:54
Avatar użytkownika
magdalena skwara-denkiewicz Uzależniony od podróży 1865 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wisła

Wycieczkę rozpoczynamy w Wiśle w miejscu gdzie Czarna Wisełka wpadada do j.Czerniańskiego.Spacer wzdłóż Czarnej wisełki jest bardzo łatwy.Większość trasy idzie się droga asfaltową,którą niestety jeżdżą wielkie ciężarówki i traktory.Niestety to nie jest Park Narodowy więc ciągle wycinane sa drzewa.Widiki są super bo Wisła która w innych częściach Polski jest juz bardzo zanieczyszcona tutaj jest niewinnym górskim potokiem.Dopiero dochodząc do schroniska"Przysłop pod Baranią Góra"człowiek czuje że jest w górach.W schronisku można się posilić,odpocząć i ruszyć dalej.Niestety szlak na sama Baranią Górę zostawia wiele do życzenia.Droga jest rozjeżdżona przez traktory i ciagniki.Błoto siega do kostek.Wzdłuż szlaku wyrąbane drzewa co nie wygląda najlepiej.Tam gdzie jest błoto to są również obrzydliwe,wielkie muchu które dotkliwie gryzą.Uniemożliwiaja one skutecznie podziwianie widoków.Szczyt Baraniej Góry jest niestety dokoło obrośniety dzrewami,żeby cos zobaczyć trzeba się jeszcze wspinać na wieżę widokową.Mozna wrócić tą sama drogą lub zejść wzdłuż Białej Wisełki.Początkowo szlak jest bardzo fajny.Spokojnie można podziwiać widoki.Aż niestety dochodzi się do miejsca gdzie znikają oznaczenia szlaków.Idzie się właściwie na czuja.Droga robi się gorsza,zabłocona ,rozjeżdżona.Właściwie nic nie widać tylko las,częściowo wycięty.Tak dochodzi się do drogi asfaltowe która biegnie wzdłuż Białej wisełki.Podziwiając piękne wodospady na Białej Wisełce i idac wzdłuz niej dochodzi się do Wisły Czarne.

Barania góra
Avatar użytkownika
magdalena skwara-denkiewicz Uzależniony od podróży 1865 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2010-11-02 17:55:56
Właśnie takie wycieczki w niemalże dzikie miejsca są najlepsze! Przyroda,piękne widoki,woda prosto z potoka zdatna jak najbardziej do picia.Cisza,spokój ,słychać tylko odgłosy ptaków,no może czasem i drwali ,którzy ścinają gdzieś niedaleko drzewa.Dla mnie to najpiękniejsza przygoda,tak iść przed siebie,a im dalej tym lepiej ;),pozdrawiam z Podbeskidzia ;)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020