Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Start - SMREK, Łukasz

3 dni w Beskidzie Żywieckim (Pilsko i kilka pobliskich Hal)

2009-09-08 - 2009-09-10
2009-09-11 22:08:05
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów
Korzystając ze studenckich wakacji wybrałem się wraz z Narzeczoną w wycieczkę po Beskidzie Żywieckim. Zrealizowaliśmy następującą trasą, podczas której zdobyliśmy drugi co do wysokości szczyt tej części Beskidów - Pilsko. Nie brakowało podczas tej wyprawy przepięknych widoków i panoram, a także ciekawych przygód 😉 Zapraszam na relację i do galerii.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Korbielów > Hala Miziowa (1330 m.n.p.m) > Pilsko (1557 m.n.p.m) > Hala Miziowa (1330 m.n.p.m) > Trzy Kopce (1216 m n.p.m) > Hala Rysianka (1322 m n.p.m) > Hala Lipowska (1324 m n.p.m.) > Hala Miziowa (1330 m.n.p.m) > Korbielów Kamienna

Wstęp

Długo przygotowywałem się do tego wyjazdu w góry. Wiele zmian trasy, dnia odjazdu, planowania itp., aż w końcu decyzja- Pilsko i Hala Rysianka, to główne cele tej podróży. Wyjazd w dwójkę, dla niej, do samego dnia wyjazdu, był niespodzianką. Podczas tych trzech dni zainkasowaliśmy 47 pkt do GOT i staliśmy się posiadaczami Popularnej GOT. Teraz tylko weryfikacja i duma 😉

Zapraszam do relacji z trzech dni w Beskidzie Żywieckim.


DZIEŃ I

W piękny, słoneczny dzień wyruszyliśmy o godz. 7.35 z Katowic PKS-em do Korbielowa PTTK, by tam zacząć swoją wędrówkę na Halę Miziową. Po godz. 10., żółtym szlakiem, zmierzaliśmy do miejsca naszego noclegu - Schroniska PTTK na Hali Miziowej. Droga początkowo biegnie asfaltową drogą obok dwóch hoteli - Pilsko i Harnaś, by potem skręcić gwałtownie w lewo, podążając już drogę leśną. Po kilkunastu minutach mijamy strumyczek i idziemy w górę. Po drodze mijamy kilku turystów, którzy tak, jak i my mają to szczęście odpoczywać jeszcze we wrześniu, wykorzystując swoje wakacje na wędrówki górskie. Szlak pnie się stopniowo w górę odsłaniając uroki Beskidu Żywieckiego. Już po kilkudziesięciu minutach przed nami rozpościerał się wspaniały widok na panoramę gór. Odpoczynek na kilka głębszych wdechów, parę zdjęć i ruszamy dalej. Ok. godz. 12.30 byliśmy już jakieś pół godzinki od schroniska, w miejscu, gdzie szlak żółty spotyka się ze szlakiem zielonym z Korbielowa Kamiennej. Odpoczynek na ławce, posilenie się i już na samą górą do schroniska. Tam, zakwaterowaliśmy się i odpoczęliśmy. Potem spakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i biorąc pod uwagę fantastyczną pogodę i fenomenalne warunki, podjęliśmy próbę zdobycia Pilska, zakończoną sukcesem 🙂 Na szczyt wchodziliśmy szlakiem żółtym, mijając krzyż Basika. Szlak drogi powrotnej wybraliśmy ten sam z uwagi na to, że wiedzieliśmy, co nasz czeka i zdecydowaliśmy, że tak będzie najrozsądniej. Potem tylko odpoczynek, posiłek i nocleg.


DZIEŃ II.

Drugiego dnia przed godziną 10. wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę szlakiem czerwonym czyli częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego, na Halę Rysiankę i Halę Lipowską przez Trzy Kopce. Droga prowadzi granicą Państwa. Po wyjściu z lasu mieliśmy widok na piękną halę. My jednak, jak się okazało, podążaliśmy dalej prosto czerwonym szlakiem. Dla początkujących w tym miejscu może być pułapka, gdyż szlak czerwony dopiero oznakowany jest za wzniesieniem i można się pomylić i skręcić w prawo, wzdłuż hali. Ok. godz. 11. 30 dotarliśmy do Trzech Kopców, gdzie chwilę odpoczęliśmy. W drodze na Halę Rysiankę spotkała nas mała przygoda. Otóż w lesie, tuż przed Schroniskiem są bagna. Jedno okazało się dość głębokie i potem musieliśmy szukać strumyka, aby umyć buty, spodnie i resztę zabrudzonych rzeczy. Na szczęście 10 minut od Schroniska był mały strumień, który nam posłużył jako pralka 🙂 Po dotarciu do schroniska zaczęliśmy suszyć nasze rzeczy, na szczęście pogoda była bardzo słoneczna. Przy schronisku odpoczywaliśmy, jedliśmy, piliśmy, robiliśmy zdjęcia czyli ogólnie rzecz biorąc pełen relaks w fantastycznym, pełnym klimatu miejscu. Przed 16. poszliśmy na spacerek 😉 do Schroniska na Hali Lipowskiej, gdzie zebraliśmy pieczątki, zjedliśmy po "sznicie z tustym", gofrze, trochę odpoczęliśmy i wyruszyliśmy, już bez przygód, z powrotem do schroniska na Hali Miziowej 🙂


DZIEŃ III.

Trzeci dzień przeznaczyliśmy tylko i wyłącznie na powrót do domu. Do godz. 10 spakowaliśmy się i opuściliśmy pokoje, spędzając ten czas wokół schroniska przeznaczając go na zdjęcia, posiłek i odpoczynek 🙂 O godz. 14. wyruszyliśmy szlakiem zielonym do Korbielowa Kamiennej. Po drodze na chwilę zgubiliśmy szlak, by po kilkunastu minutach już wrócić na właściwy i do przystanku PKS iść właściwą drogą. Po dostaniu się do Żywca, wróciliśmy do Katowic.

Tak oto zakończyliśmy tą wspaniałą wycieczkę po Beskidzie Żywieckim. Tak myślę, że jeszcze wrócimy w tamte rejony. Czeka nas przecież zdobycie Babiej Góry.. Może za rok? 🙂Strumyczek Nasz szlak Piękną pogodę mieliśmy Połącznie szlaku zielonego z Korbielowa Kamiennej Idziemy dalej... Tablica informacyjna Schronisko na Hali Miziowej Schronisko na Hali Miziowej Widok na Babią Górę Żółtym na Pilsko W drodze na Pilsko Krzyż Basika Babia Góra... Ołtarz na Pilsku Panoram z Pilska Pilsko Krzyż na Pilsku ... ... Odznaka za zdobycie Pilska ;) II dzień - kirunek Hal Rysianka Kwiatuszek :) Słoneczko Trzy Kopce Panorama z Hali Rysianka Schronisko na Hali Rysianka Dzień III - Panorama z Hali Miziowej Strumyczek na Hali Miziowej W drodze powrotnej do Korbielowa Kamiennej Bacówka Koń ;) Początek szlaku - Korbielów PTTK 3 dni w Beskidzie Żywieckim (Pilsko i kilka pobliskich Hal)
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2013-04-07 01:10:28

Piękna galeria :) Beskidy są wspaniałe.

pozdrawiam:)

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-04-06 23:06:30

Opisujesz Łukaszu znajome mi miejsca. Ech, powędrowałabym ... Pozdrawiam :-)

Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów
2009-11-14 23:03:14
Oj, tak... Wracają wspomnienia... :)
Została mi jeszcze do opisania wycieczka na Halę Boraczą, ale jakoś nie potrafię znaleźć czasu na jej napisanie. Trzeba się zmobilizować!

Ja planuję wyprawę na Babią Górę, ale trochę jeszcze czasu upłynie zanim dojdzie do poważniejszych planów.. Tyle miesięcy jeszcze.
Avatar użytkownika
Katarzyna K Krajtroter 2490 kilometrów
2009-11-14 19:23:52
Piękne tereny, cudne zdjęcia. Wybieram się tam na wiosnę także dzięki za fotki i relację. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów
2009-09-13 22:02:26
Zapraszam do zaktualizowanej relacji i galerii! :)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020