Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Lidka Kwiatkowska

Rabka Zdrój - Miasto Dzieci Świata

2009-09-07
2009-09-07 21:31:52
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów
Rabka Zdrój - uzdrowisko
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rabka Zdrój

Chciałabym przedstawić uroki Rabki Zdrój... mojej Rabki :-D, takiej jak ją widzę i jaką ja lubię.Do Rabki przyjeżdżam od 5 lat. Jak większość kuracjuszy przyganła mnie tu choroba córki. Rabczański klimat jest genialny dla dzieciaków z astmą, alergią i innymi czasem bardzo poważnymi chorobami jak np. mukowiscydoza.Przy tak częstych pobytach w Rabce poznałam ją już bardzo dobrze i pokochałam miłością wielką. Mam nadzieję że udało mi się pokazać w zdjeciach w galerii choć troszkę jej uroku.
W zwiazku z uzdrowiskowym charakterem ma Rabka wiele atrakcji i to skierowanych głównie do dzieciaków i młodzieży. W ogromnym i przepięknym Parku Zdrojowym kilka tzw. ogródków jordanowskich dla naszych najmłodszych milusińskich, dla troszkę większych co wekeendowe "balety" Pod Grzybkiem" przy muzyce na żywo - grają lokalne zespoły młodzieżowe, dla wyjątkowo usportowionych turystów korty tenisowe. Od czerwca 2009 także w Parku Zdrojowym otworzono tężnie - szkoda ze zapachu tej solanki nie można uwiecznić na fotkach :-D...był boski jak morska bryza.

Jednym z kultowych miejsc dla dzieciaków jest Rabkoland. Park rozrywki z masą najróżniejszych karuzel i innych szaleństw... finansowo jest w stanie wykończyć każdego rodzica... całe szczęście ze moja córka już wyrosła... :-D

teatr Rabcio

Oczywiście jest basen....i tu sobie "pojadę" po włascicielu! Jesli ten Pan uważa że cena 14 zł za wstęp od osoby dorosłej i 7 od dziecka jest normalna to życzę mu powodzenia... za daleko nie ujedzie tym bardziej ze jego pseudo kompleks to jeden większy basen i brodzik dla dzieci na nie zadrzewionym terenie, przy mocym słońcu można oszaleć. W moim mieście wejście na kompleks basenów to 5 zł od dorosłej osoby i 2 zł od dziecka...a mamy trzy baseny i brodzik!!!Jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc w Rabce w związku z cenami na basenie jest "strumyczek" czyli potok Poniczanka. To w niej kąpią a raczej taplają się dosłownie wszyscy. Głebokość jest w sam raz dla dzieciaków maksymalnie 50 cm w najgłębszych miejscach..tzn. ponoć są i głębsze ale ja takowych nie znalazłam. Potok jest z roku na rok coraz czystszy także na brzegach. Uwielbiam siedizec sobie na kamyczkach i zażywać jackuzzi :-)

zabytkowy dworzec PKP
zabytkowy dworzec PKP

I tak jest moja Rabka :-)


tężnie Rabka tężnia wiewiórki są dwukolorowe...rude i czarne... fonann jest więcej niż jedna :-) Gazda - centrum handlowe ..coś w rodzaju malutkiej galerii mostek na Słonce ja na miejskim szlaku :-) strumyczek Słonka w centrum Rabki amfiteatr rabka wszechobecne place zabaw jedną z wielu atrakcji jest godzinny objazd bryczkami miasteczka potem można pomolestować zmęczonego konika :-) - tu w wykonaniu mojej córki Rabka są i takie miejsca w Rabce gdzie zaraz za domami jest koniec świata :-D Jaśminka zamiast jak co roku uczyć dzieciaki jazdy konnej w tym roku zajmowała się wychowywaniem synka źrebaczka :-) basen basen Rabkoland Rabkoland Rabkoland Rabkoland Rabkoland Rabkoland Muzeum Orderu Uśmiechu Poniczanka ważka gadziogłówka ze stoickim spokojem pozowała mi prze 15 minut do zdjęć kwitnący żywokost przy Poniczance mieta wodna... zaparzona smakuje tak samo jak pieprzowa nie wiem co to za roślina ale jest przepiekna i kwitnie hurtowo na brzegach Poniczanki babelki, bąbelki moje jacuzzi :-) Rabka Zdrój - Miasto Dzieci Świata
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anonim Wędrowiec 250 kilometrów
2009-09-23 22:07:41
piękne zdjęcia
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020