, Grzegorz Binkiewicz

Gubałówka

2009-07-27
2009-09-06 22:07:26
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrówPoczątkiem naszej trasy na Gubałówkę i do zdobycia pierwszych punktów GOT PTTK było wejście ulicą bodajże szpitalną, czyli ulicą która mieści się zaraz obok ul. Szymony i trzeba przeciąć ul. Kasprowicza. No ale weszliśmy nią w stronę centrum rehabilitacji im. Jasińskiego i dalej wyżej na Eliaszówkę. Tutaj też mieści się obraz Papieża przy początku najwyżej położonej wsi w Polsce o nazwie Ząb, które to Papież odwiedził podczas swoich wizyt w Polsce, wysiadł pobłogosławił mieszkańców i pojechał dalej.Jak się już dotrze na Eliaszówkę to spokojnym spacerkiem idzie się około 40 minut na Gubałówkę, gdzie można popatrzeć na przepiękną panoramę Tatr, zjeść cosik w jednej z knajpek czy też się napić, oraz zakupić pamiątki. Dla tych których już nóżki bolą jest możliwość zjechania kolejką na dół bądź przyjemnego zejścia do Krupówek (tak ogólnie po sylwestrze też tamtędy fajnie się schodzi z pochodniami w rękach gdzie ciemno jest jak nie wiem co i słyszy się tylko uwaga zjeżdżam … i ktoś na jabłuszku przejeżdża Wam koło nóżek).Ale nasza przygoda trwała dalej, poszliśmy wzdłuż straganów z pamiątkami, wypożyczalni jakiś rowerków 3-kołowych i kilku parków linowych dalej w stronę Butorowego Wierchu, mijając wcześniej Polanę Szymoszkową. Z Butorowego Wierchu udaliśmy się niebieskim szlakiem w stronę Domu Turysty PTTK by zakończyć pierwszą punktowaną wycieczkę. Miało być miło i przyjemnie i prawie cały czas tak było do czasu, aż nie zaczęliśmy wracać niebieskim szlakiem … szlak prowadził koło kilku gospodarstw i niestety z jednego z nich wyskoczyły 2 agresywnie nastawione psy, które do niczego nie przywiązane zaczęły dosyc szybko z ząbkami na wierzchu, warcząc i szczekając zbliżać się w naszym kierunku. I teraz jaka jest najlepsza obrona w takim wypadku? zdjąć plecak, oddalać się powoli ale zdecydowanie od psów patrząc ciągle na nie i mając plecak przed sobą. W razie ataku zasłaniać się plecakiem … na szczęście nas nie zaatakowały mimo że były bardzo blisko, przez pieski musieliśmy nadrobić trochę drogi i przedzierając się przez pola doszliśmy do Polany Szymoszkowej i nią zeszliśmy w stronę Domu Turysty PTTK.

Trasa fajna, przyjemna łagodna, idealna na rozruch jako pierwsza wyprawa po długoterminowym zastoju nóg w trybie pracy mieszczucha :). A i widoki są bardzo ładne bo cała panorama Tatr, szczególnie wchodząc na Eliaszówkę jest widoczna.

No i to tyle jeżeli chodzi o wejście na Gubałówkę, … zdjęcia kolejki są wykonane podczas kolejnej wycieczki na dobicie punktów do odznak.

Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020