, Lidka Kwiatkowska

Dębno, Niedzica, Czerwony Klasztor - zimą

2008-02-20
2009-09-05 19:27:41
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów
jednodniowa wycieczka
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Dębno Podhalańskie > Niedzica > Sromowce > Czerwony Klasztor

W trakcie dwutygodniowego turbusu w Rabce pomiedzy wypadami na narty na Maciejową postanowiłysmy z córką odwiedzić Pieniny biorąc udział w zorganizowanej wycieczce autokarowej. Niewątpliwie zwiedzanie zimą tych miejsc ma swoje uroki. Leciutki mrozik, szron na drzewach, lekki śnieżek. Było uroczo. Odpowiednią dawkę informacji zapewnił nam p. Roman Kobak - przewodnik z Chabówki. Świetny człowiek z ogromną wiedzą, którą co najważniejsze potrafi przekazać.Pierwsze miejsce do którego zawinął nasz autokar to Dębno Podhalańskie. Cudny kościółek z 1399 roku!!!!!! Cudem jest to że przetrwał do dzisiejszych czasów... na dodatek do dzisiaj jest "czynnym zawodowo" kościołem a nie muzeum.

Potem objazd zamarzniętego Jeziora Czorsztyńskiego i Niedzica. Zamek przepiękna jak zawsze. Kultowemiejsce myślę szczególnie o "moich" rocznikach...tych co to wychowały się na "Wakacjach z duchami" :-) Do dzisiaj zresztą przy podjeździe pod zamek stoi znak "Uwaga duchy" :-).

Z Niedzicy pomknęliśmy do Sromowiec. Spacerek piękną kładką zafundowaną Sromowczanom prze UE i Czerwony Klasztor. Tam doznaliśmy "oświecenia" zza mgieł i chmur wyjrzało piękne lutowe słoneczko. Zrobiło sie prawie wiosennie. Szkoda tylko to muzeum w klasztorze znów było nieczynne... Jakoś nie mam szczęścia żeby odwiedzić to miejsce.

Drewniany kościół w dębnie


Dębno, Niedzica, Czerwony Klasztor - zimą
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów

Komentarze

Konto usunięte
2009-09-05 20:05:39
Konto użytkownika zostało usunięte
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021