Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Grzegorz Binkiewicz

Warszawski ogród Zoologiczny

2009-09-05
2009-09-05 11:33:01
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa > WarszawaTroszkę historii 🙂Ogólnie uchwałą magistratu z dnia 14 czerwca 1927 przyjęto decyzję o utworzeniu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego na Pradze. Oficjalne otwarcie nastąpiło 11 marca 1928 roku. Podczas II Wojny Światowej personel ze względów bezpieczeństwa musiał wystrzelać zwierzęta drapieżne i słonia, drugi słoń zginął w skutek bombardowania. Resztę cennych zwierząt wywieziono do Niemiec. Po wojnie ZOO zaczęto odbudowywać i znowu zaczęło funkcjonować w 1948 roku ze 150 okazów. Stan zwierząt na 1.01.2009 wynosił 533 gatunki, czyli 4203 zwierzaczki. Do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego prowadzą dwa wejścia, jedno jest od strony mostu Gdańskiego a drugie od strony ul. Ratuszowej niedaleko mostu Śląsko Dąbrowskiego.My zaczęliśmy wycieczkę od strony mostu Gdańskiego gdzie od razu trafiamy na stanowisko z lwami, wielbłądami i tygryskami 🙂 Obok wielbłądów są strusie i zebry a dalej wiele wiele wiele wiele innych zwierzątek, które można poobserwować. Nie będę wymieniał tu wszystkich rodzajów zwierząt bo jest ich mnóstwo i polecam pojechać i zobaczyć na własne oczka zwierzątka niż tylko czytać je tutaj w opisie. Powiem tylko, że między innymi znajdziecie tutaj słonie, małpki, pingwiny, misie, ryby (w tym Nemo), kangury, nosorożce, żyrafy czy też stanowisko z pajączkami. Do tego jest miejsce dla ptaków przechwyconych przez policję od przemytników żywym towarem. Po terenie ZOO chodzą też Pawie które dumnie prezentują swoje ogony i jak to się mówi stroją się jak pawie 😁.

Na terenie ZOO jest też nietypowa parka Tygrysiczka ZOJA i suczka FRIDA które razem zamieszkują jedną klatkę (z ostatnich informacji mają je rozdzielić niedługo), dostawiono ostatnio też szympansy i Goryle.

I tutaj jeszcze jedna informacja dla zwiedzających … około godziny 18 zwierzątka idą na karmienie i niektórych nie będzie można oglądać, a niektóre będzie można zobaczyć w klatkach jedzących sobie spokojnie pokarm, jak nosorożce czy np. słoniki (które jak byliśmy dosyć długo stały przed wejściem i nie mogły wejść do swojej zagrody.

Wycieczkę zakończyliśmy wychodząc z Ogrodu Zoologicznego ulicą Ratuszową i przechodząc przez park doszliśmy do przystanku autobusowego i tramwajowego naprzeciwko szpitala Praskiego i Praskiej Katedry. Przystanek nazywany potocznie „Przy Misiach” ponieważ obok przystanku jest wybieg dla kilku Misiaków które są poza terenem ZOO i każdy bez płacenia za wstęp może popatrzeć sobie na bodajże cztery Niedźwiadki.

Warszawski ogród Zoologiczny
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020