, Lewy

zamek krzyżacki Radzyń Chełmiński

2009-09-04
2009-09-04 14:51:11
Avatar użytkownika
Lewy Zapaleniec 520 kilometrów
muzeum w krzyżackim zamku
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Radzyń Chełmiński

Tym razem polecam super ruinę w Radzyniu Chełmińskim.Monumentalne ruiny stoja zaraz przy drodze, więc nie sposób przeoczyć.

Przy drodze jest dogodny parking dla zmotoryzowanych oraz restauracja gdzie można kupić bilety wstepu na zamek, oczywiście przy wejściu na dziedziniec również można nabyć bilety a nawet pamiątki,

Wchodzac na zamek możemy zauważyc fragmenty dawnej fosy która otaczala niegdyś zamek.Po nabyciu biletów możemy zwiedzić dziedziniec,obejrzeć podziemia zamkowe gdzie kiedyś był nagrywany film o przygodach pana samochodzika i templariuszach.Można też wspiąć się na jedną z pozostałych wież gdzie rozciąga sie wspaniały widok na okolice.

Zamek można obejrzeć dookoła i z każdej strony pocykać fotki.Zwiedzenie zajmuje coś około godziny

zamek krzyżacki Radzyń Chełmiński
Avatar użytkownika
Lewy Zapaleniec 520 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021