, Magda

Szymbark

2009-09-02
2009-09-02 21:30:08
Avatar użytkownika
Magda Uzależniony od podróży 1347 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
15.08.2009

Do Szymbarka wybierałam się z mężem od dłuższego czasu i mimo,że to niedaleko, nie mogliśmy tam zawitać. Ale w końcu nadarzyła się okazja-odwiedziła nas rodzina, więc jedną z atrakcji ich pobytu było obejrzenie słynnego już chyba w całej Polsce domu do góry nogami. Wyjechaliśmy ok. godz. 9 i juz po godzinie drogi byliśmy na miejscu. Kolejka czekających na wejście był już tak duża, że następna godzina minęła nam na staniu w niej. Gdy przyszła nasza kolej, wszyscy weszliśmy do środka i tu wielkie zdziwienie: meble na suficie, podłogi krzywe itd. Niestety mój żołądek był na granicy wytrzymałości i nie udało mi sie wejść na piętro. Naprawdę ten kto ma problemy z błędnikiem niech lepiej nie wchodzi 🙂.Następną atrakcją było łowienie pstrągów, no i degustacja przepysznych ryb z grilla. W Szymbarku znajduje sie także najdłuższa deska na świecie, dom sybiraka, a także wiele innych atrakcji, które naprawde warto zobaczyć.

W drodze powrotnej zdobylismy także Wieżycę, najwyższą górę Kaszub, ale na wejście na wieżę widokową szkoda mi było wydać 4,5zł. Posłuchałam sobie za to opowieści Kaszuba o regionie i jego atrakcjach. Sam spacer na Wieżycę zajmuje ok. 15min i nie jest forsowny. Jest tam naprawdę pięknie.Avatar użytkownika
Magda Uzależniony od podróży 1347 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021