Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Łukasz

Ustroń Polana - Wielka Czantoria

2009-09-01
2009-09-01 10:07:53
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów
Trasa biegnie tuż obok wyciągu narciarskiego. Może i mało krajoznawcza, ale za to trudna...
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ustroń Polana > Czantoria Wielka > Tor saneczkowy na Czantorii > Wieża na Czantorii

Po przyjeździe na stację PKP Ustroń Polana, złożyłem tylko zbędne rzeczy w drodze na szczyt i wybrałem się wraz z dwiema osobami na szlak. Szliśmy trasą przebiegającą niedaleko wyciągu.Każdy, kto zdobywał tą trasą Czantorię wie, jak strome podejście trzeba przejść. Dodatkowym utrudnieniem jest otwarta przestrzeń, która tylko polepsza "widoczność" słońcu na turystów, którzy wybrali trudniejszą drogę dojśćia na szczyt.Po osiągnięciu międzycelu wspinaczki jakim jest koniec trasy wyciągu, odpoczęliśmy chwilkę, zerknięcie na mapę, kilka zdjęć i ruszamy dalej w górę, by zdobyć upragnony szczyt i pieczątki do GOT- u 🙂

Po drodze mijaliśmy turystów w klapeczkach 😉 Ale takie uroki wyciągów. (Tak nawiasem mówiąc, to ta trasa powinna mieć więcej punktów GOT, ale przez wyciąg chyba zmniejszyli 😉 ).

Lasek

Po około pół godzinie ujżeliśmy wieżę widokową i piekną panoramę Beskidu. Pora na odpoczynek, posilenie się i wspinaczka na wieżę, by podziwiać widoki. Pogoda dopisała, więc widoczność była znakomita. Kilka fotek i znów byliśmy na dole. Zbieranie pieczątek, odpoczynek i trzeba było się zbierać w drogę powrotną.Tym samym szlakiem schodziliśmy do punktu wyjścia. Po drodze skorzystalimy w toru saneczkowego. Wspaniała zabawa, nie tylko dla najmłodszych 😉

Wieża widokowa
Wieża widokowa

Potem już stromym zejściem prosto do początku szlaku i do domu...

Podczas zejścia Panorama z Wielkiej Czantorii Ustroń Polana - Wielka Czantoria
Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Łukasz Krajtroter 3788 kilometrów
2009-09-16 21:34:35
Tak jest :) Doświadczyłem tego także podczas tegorocznych ferii zimowych. Byłem tam poza sezonem. Wtedy poczułem niesamowity klimat. Szczególnie naleśnikarni w Ustroniu Polanie... Mm... pysznie było ;)
Gość
2009-09-16 18:11:30
Podoba mi się to jak inni doceniają uroki moich stron.
Pozdrawiam. Staś.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020