Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, elzbieta reimus

STARY SĄCZ czyli zwany BRYJOWEM

2009-08-28
2009-08-28 14:02:48
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów
Stary Sącz - lezy w płaskim dnie Kotliny Sądeckiej,obok rzeki Dunajca i Popradu.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Nowy Sącz > Krościenko

STARY SĄCZ - pierwsza zmianka na temat tego miasta jest datowana na rok 1257. za czasów Boleslawa Wstydliwego.Jedno z najstarszych miast w Polsce - uzyskał prawa miejskie w XIIIw.Lezy na szlaku bursztynowym.Bedąc w tym mieście -warto zainteresowac się zabytkami,tego miasta,bo jest co oglaqdac i podziwiac.m.in.Klasztor Klarysek,założony przez Księzną Kingę,żonę Bolesława Wstydliwego.

W starosądeckim rynku znajduje się >DOM NA DOŁKACH<-budynek >SOKOŁA<

Zapraszam do zwiedzania także - Beskid Sądecki oraz Synagoga w Starym Sączu,zbudowana w 1906r.po rozebraniu starej drewnianej senagogi-wg.projektu architekta Józefa Kostańskiego.Obecnie stanowi wartość zabytkową.Przebywałam w tym mieście jeden dzień - ale warto zatrzymać się dłużej,aby podziwiać piękno otaczające te miasto.

STARY SĄCZ czyli zwany BRYJOWEM
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020