Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
W drodze na podziemny spływ, Mariusz G

Wycieczka do Kopalni Złota

2009-08-14
2009-08-26 23:19:35
Mariusz G Zapaleniec 750 kilometrów
Jednodniowa wycieczka z Wrocławia do Złotego Stoku. W drodze powrotnej krótki spacer w Kłodzku.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Złoty Stok > Kłodzko > Kopalnia Złota
Jednodniowa wycieczka z Wrocławia do Złotego Stoku (przez Kłodzko). W Złotym Stoku dworca autobusowego do Kopalni jest ok. 500 m. Trasa jest dobrze oznakowana. Bilety na zwiedzanie kopalni oraz podziemny spływ łodzią, najlepiej wcześniej zarezerwować na stronie www.kopalniazlota.pl (do wyboru jest jeszcze kilka innych atrakcji). Obsługa w kopalni jest kompetentna i uprzejma. Byłem prawie godzinę wcześniej, sami zaproponowali mi przesunięcie zwiedzania, tak że prawie nie musiałem czekać. Przewodnicy również bez zarzutu. Na pewno jeszcze tam wrócę. W kopalni jest niska temperatura i miejscami jest trochę mokro. Jednorazowe przebywanie pod ziemią trwa maksymalnie ok. 40 minut, ale łącznie ze spływem schodzi się trzy razy. Zwiedzanie kopalni odbywa się z przewodnikiem i obejmuje zwiedzanie Sztolni Gertruda z Chodnikiem Śmierci (nie jest strasznie... ale się starają), Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem (dla mnie atrakcja numer jeden, szkoda było iść dalej). Chodniki są dobrze oświetlone (jak na kopalnie) co widać na zdjęciach. Zamiast opisywania wrażeń załączam zdjęcia. Spływ łodzią (Titanic 🙂, jest naprawdę ciemno, ciekawe wrażenia oraz dowcipny przewodnik. Na miejscu można zjeść i odpocząć. Byłem tam w piątek, ilość turystów spora ale nie tłum. Wszystko przebiegało sprawnie i bez opóźnień. Zdjęcia można robić bez żadnych ograniczeń 🙂 Po zwiedzaniu kopalni wybrałem się na krótko w góry - czerwonym szlakiem (Złotym Jarem) do przełęczy pod Trzeboniem i powrót zielonym szlakiem do miasta. W Złotym Jarze jest również trasa tematyczna poświęcona wydobyciu złota, oraz Sztolnia Książęca, którą można przejść samodzielnie bez przewodnika ale koniecznie z latarką. Kolejnym etapem było Kłodzko gdzie miałem niecałą godzinę, stąd tylko kilka zdjęć centrum i Twierdzy Kłodzkiej.
Płynie się w ciemności za światłami To można by zobaczyć gdyby było jaśniej... Święty Krzysztof Kopalnia Złota Sztolnia Czarnej Góry Granica? Tam nie poszliśmy podziemny wodospad Złoty Jar czerwony szlak do Przełęczy pod Trzeboniem i powrót zielonym szlakiem Złoty Stok kościół Niepokalanego Poczęcia NMP Kłodzko - Nysa Kłodzka Kościół Franciszkanów Ratusz Rynek Twierdza Kłodzka udzkodzone koryto Nysy Kłodzkiej Sztolnia Gertruda Wycieczka do Kopalni Złota
Mariusz G Zapaleniec 750 kilometrów

Komentarze

Konto usunięte
2011-12-25 23:10:44
Konto użytkownika zostało usunięte
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020