Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Góra Chrobrego w Głuchołazach

2009-08-26
2009-08-26 00:34:39
Emilia D. Wędrowiec 100 kilometrów
Spacer z dziećmi
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Głuchołazy

  Polecam spacer żółtym szlakiem na Przednią Kopę  - jednego z trzech wzniesień Góry Chrobrego (Parkowej). Trasa niekomplikowana, doskonała na pierwszą"wyprawę" dla dzieciaków . Moje córki dopiero uczę chodzić po górach, więc zaczynam od podstaw - pakowanie i noszenie własnego plecaczka, szukanie szlaków, zachowanie się w lesie, zauważanie w terenie punktów zaznaczonych na mapie itd. Zachwycone spokojem (może i trochę wystraszone brakiem ludzi) dziarsko podążały trasą oznaczoną na żółto i symbolem ścieżki dydaktycznej. Prowadziły bez zarzutów, doszłyśmy do Kaplicy Św. Anny, potem do schroniska w ruinie,. Zeszłyśmy szlakiem niebieskim-  zatrzymując się przy trzech stacjach Drogi Krzyżowej - do punktu wyjścia (okolica ośrodka "Pod bukiem" i trochę niżej, w stronę miasta). Całość trasy- z dużymi przerwami - ok.2 godzin i 45 minut ( spokojnie do zrobienia w 2 godz)

Uznałyśy wspólnie, że szlakiem czerwonym i niebieskim podchodzi się trudniej, choć krócej. Polecam te tereny na krótki rajd  dla uczniów podstawówek i gimnazjów. I tylko... żałowałyśmy, że promenada wzdłuż Białej Głuchołaskiej jest pełna śmieci o godzinie 8.30! Pewnie nad ranem ktoś skończył imprezkę w plenerze...

Emilia D. Wędrowiec 100 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020